מחקר חדש: קנאביס הורג תאי סרטן הדם (לוקמיה)

מחקר בבריטניה שפורסם בכתב העת למחקר נגד הסרטן מצא כי תרכובות הנגזרות מקנאביס הורגות תאים סרטניים בחולי סרטן הדם (לוקמיה).

המחקר שפורסם באוקטובר האחרון, חשף ממצאים המצביעים על כך שקנבינואידים מסויימים שאינם פסיכואקטיביים "גרמו לעצירה בו זמנית בכל השלבים של מחזור התא …והביאו להפחתה דרמטית בכדאיות התא הסרטני," על פי הסיכום של המחקר.

החוקרים גידלו תרבית תאי לוקמיה במעבדה עם מינונים הולכים וגדלים של שישה קנבינואידים, הכוללים CBD ,CBDA ,CBGA ,CBG ,CBGV ו-CBGVA.

הקנבינואידים נבדקו בנפרד, כמו גם בתוך קבוצות כדי לראות אם הם יהיו יעילים בלהרוג או לעצור את צמיחתם של התאים הסרטניים.

"יש לקנבינואידים פעולה מורכבת, הם פוגעים במספר התהליכים החשובים שסרטן צריך בכדי לשרוד," אמר המחבר הראשי של המחקר , ד"ר וואי ליו ל-Huffington Post . "מסיבה זו, יש להם פוטנציאל טוב מאוד על פני תרופות אחרות שיש להם תפקיד אחד בלבד. אני מתרשם פרופיל הפעילות שלהם ומרגיש שיש להם עתיד גדול, במיוחד אם נעשה בהם שימוש בשילוב עם כימותרפיה סטנדרטית."

הקנבינואידים לא היו פסיכוטרופיים ולא גרמו ל"היי". "הם נבחרו באופן ספציפי, ולא רק חלק מקונצרן ה-80-100 קנבינואידים בשמן חשיש מסורתי. ליו אמר כי היישום של הקנבינואידים היה הרבה יותר ספציפי מסתם עישון חשיש.

"עישון קנאביס מציג מספר בעיות פוטנציאליות," אמר ליו ל-Huffington Post. " ראשית, הקנאביס מכיל כ -80 חומרים ביו-אקטיביים שזה אומר כי ההשפעה האנטי סרטנית הרצויה עלולה ללכת לאיבוד, מכיוון שתרכובות אלו עלולות להפריע אחת לשנייה. שנית, אנו רואים כי מתן התרופה או על ידי הזרקה או על ידי טבליה יבטיח את המינונים היעילים ביותר. עישון הוא משתנה והחום של השריפה יכול ממש להרוס את הטבע השימושי של התרכובות."

התרכובות מיוצרות באופן טבעי ומכוונות אל אותם המסלולים בסרטן הממוקדים על ידי תרופות יקרות בהרבה.

"יש די הרבה סוגי סרטן שצריכים להגיב יפה לסוכני הקנאביס האלה," אמר ליו ל-News & World Report בארה"ב. "אם אתה מדבר על חברת תרופות שהשקיעה מיליארדים של ליש"ט על מנת לפתח תרופות חדשות למסלולים אלו, הקנאביס עושה בדיוק את אותו הדבר – או אלמנטים מסוימים של תרכובות הקנאביס עושות בדיוק את אותו הדבר – אז יש לך משהו שבאופן טבעי משפיע על אותם המסלולים שהתרופות שעולות מיליארדים משפיעות."

הממצאים מגבים את הניסיון של אלייזה ארווין, שאובחנה עם סרטן המוח בגיל 14 . לאחר שניתן לה למעשה גזר דין מוות עם פחות משנתיים לחיות, ארווין החלה לצרוך את שמן החשיש. שנתיים לאחר שסבלה מכאבי הראש שהוביל לאבחנה שלה, ארווין היא עכשיו חופשיה מסרטן כבר שנה שלמה.

" ברגע שנודע לי על השמן הזה זה פשוט נתן לי תקווה. זה מה שעזר לי להעלים את הסרטן. אני רוצה שמשפחות אחרות ידעו ויהיה להם תקווה לנצח את המחלה הארורה הזו."

Related posts

Leave a Comment