מגזין 'היי-טיימס', ארה"ב – מחקר חדש חושף: קנאביס חוקי מפחית את תופעת הגידולים הלא חוקיים בפארקים הלאומיים.

יש צורך בלגליזציה עכשיו כדי שתופעות גידול הסמים הלא חוקיים ייפסקו בארה"ב, טוען המחקר.

Study Finds Legal Cannabis Reduces Illicit Grows in National Forests

השיחות בנושא לגליזציה של הצמח מתמקדות בד"כ במספר נושאים: הזדמנויות כלכליות, צדק סוציאלי, הפוטנציאל לטיפול רפואי חדיש, ויתרונות בריאותיים נוספים. מה שפחות מדברים עליו, הוא איך הקנאביס משפיע על הסביבה. חוקרים רבים תיעדו את הנזקים שיכול לגרום גידול לא חוקי על הסביבה. מידע ממשרד המשפטים מראה שמספר לא מבוטל של שדות לא חוקיים גדלים על אדמות פדרליות, בייחוד ביערות לאומיים.

אך מה אם לגליזציה עכשיו הייתה עושה את ההבדל? זו בדיוק השאלה שמחקר חדש מסוגו יצא לברר. האם מדיניות הקשורה לקנאביס יכולה להשפיע על גידול לא חוקי ביערות של ארה"ב? התשובה, כן לגליזציה משפיעה על גידול לא חוקי. למעשה היא מפחיתה את הגידול הלא חוקי באופן משמעותי, לפחות 20 אחוז על פי המחקר.

ככל שתעשיית הקנאביס החוקי מתפשטת בארה"ב, הביקוש למוצרים הנלווים גדל אף הוא. אך בשוק של ארה"ב עדיין לא נמצא שיווי המשקל בין הביקוש  לדרישה. למרות השינויים המשמעותיים בהפקה ובצריכה החוקית של הצמח בעשור האחרון, השוק הלא חוקי עדיין שולט. מתוך 50 מליארד דולר של השוק, מעריכים מומחים, רק 10 מליארד נמכרו באופן חוקי ב-2018. נראה שלפחות בזמן הקרוב השוק הלא חוקי של המריחואנה לא הולך לשום מקום.

יש צורך במספר גדול של גידולים לא חוקיים לספק את הדרישה של השוק. לפי מידע ממערכות אכיפת החוק נראה שאחד המקומות המועדפים לגידול הוא יער לאומי. אפילו במדינות בהן הקנאביס חוקי ישנם גידולים לא חוקיים ביערות. המחקר חושף שלגליזציה מפחיתה את כמות הגידולים הלא חוקיים. ואלו חדשות טובות, לא רק לתעשייה החוקית, גם ליערות ארה"ב.

המחקר מוצא מספר ממצאים חשובים, אך הפוטנציאל לחיסול הגידול הלא חוקי באמצעות לגליזציה הוא אחד הממצאים החשובים שלו. הנזק שעושים המגדלים הלא חוקיים לסביבה הוא לפעמים בלתי הפיך. הפחתת הגידול הלא חוקי באמצעות לגליזציה הוא ניצחון חשוב לסביבה, ועבור כל המטיילים.

מקור.