מחקר חדש: השפעתה של מריחואנה על הזיכרון אינה מזיקה כפי שמקובל לחשוב

ממצאים חדשים מצביעים כי ההשפעה של מריחואנה על הזיכרון אינה מזיקה כמו שחלק עשויים לחשוב.

כפי שפורסם בגיליון מרץ של "ביולוגיית ההתמכרות", צוות של מדענים הולנדים מצא שאין שום שינויים ביכולות זיכרון העבודה של משתמשי קנאביס כבדים שהיו במעקב במשך שלוש שנים.

המחקר, "מוסיף לספרות הרפואית המראה כי שימוש רגיל בקנאביס לא בהכרח פוגע בתפקוד המוח", מסבירה המחברת הראשי ז'אנה קוזין, חוקרת במחלקה לפסיכולוגיה התפתחותית באוניברסיטת אמסטרדם

זיכרון עבודה הוא החלק הפעיל של הזיכרון אשר ממלא תפקיד מרכזי בלמידה. הוא קשור לשימוש בסיכרון לטווח הקצר ותשומת לב לאחסון מידע על פני תקופות קצרות של זמן.

מחקרים קודמים מראים כי למריחואנה יכולה להיות השפעה זמנית על יכולות קוגניטיביות מסוימות, הכוללות זיכרון ותשומת לב.

אבל בעוד שההשפעה של המריחואנה על המוח ממשיכה להיות שנויה במחלוקת, יש עדיין מעט עדויות שתוצאות השימוש בו גורמות לפגיעה לטווח הארוך.

ד"ר קוסין ועמיתיה ערכו את המחקר על 49 מבוגרים צעירים, 22 שנחשבו משתמשי קנאביס כבדים וצרכו מריחואנה חמישה ימים בשבוע בממוצע.

החוקרים מדדו את הפעילות המוחית של הנבדקים במשימות קוגניטיביות שונות, בתחילת המחקר ושלוש שנים מאוחר יותר. במעקב שלאחר מכן, משתמשי הקנאביס לא הראו שינויים במדידות זיכרון העבודה לעומת הלא משתמשים.

"אני מאמינה שהשימוש בקנאביס לא בהכרח משפיע על תפקוד מוח. עם זאת, גורמי סיכון מסוימים עלולים להגביר את ההשפעות של שימוש בקנאביס לטווח הארוך", מסכמת ד"ר קוזין.

Related posts

Leave a Comment