מחקר חדש: אלכוהול הוא סם השער האמיתי, לא מריחואנה

מחקר מוכיח את מה שאנחנו כבר יודעים – אלכוהול הוא סם השער לסמים אחרים, לא מריחואנה!
מחקר שנערך לאחרונה מוכיח את מה שצרכני המריחואנה ידעו לאורך כל הדרך – אלכוהול הוא החומר הראשון שילדים ינסו, לא מריחואנה. נתוני המחקר כללו יותר מ 14,500 תלמידי תיכון מ-120 בתי ספר ברחבי ארה"ב. הנתונים הושגו ממחקר "ניטור העתיד". המחקר בדק את השימוש במריחואנה, קוקאין, הרואין, LSD, אמפטמינים, כדורי הרגעה וסמים אחרים.

"ממצאים אלו מוסיפים אמינות נוספת לספרות המקצועית שזיהתה את האלכוהול כסם השער לשימוש בסמים אחרים", אמר אדם בארי, פרופסור וחוקר במכללה לבריאות וביצועים אנושיים באוניברסיטה של פלורידה. המאמר של העיתון "Medical Daily" המשיך וטען, "אומדנים מסקרים גדולים בארה"ב אומרים כי עדי גיל 17 רוב בני נוער, בין 59 אחוזים ו-71 אחוזים, ניסו אלכוהול, בין 31 אחוזים ל -44 אחוזים ניסו מריחואנה, ובין 4 אחוזים ל -6 אחוזים ניסו קוקאין, במחקר שפורסם בכתב העת "Archives of General Psychiatry".

"על ידי הכרה בתפקיד החשוב החזוי של האלכוהול ועיכוב ייזום של שימוש באלכוהול, גורמים בבית הספר ומנהיגי בריאות הציבור יכולים להשפיע לטובה על ההתקדמות של השימוש בסמים", הוא אמר. "אני סומך ובטוח בממצאים שלנו ויש להם השלכה ברורה על תוכניות מניעה בבתי ספר. על ידי עיכוב ו/או מניעת השימוש באלכוהול, תוכניות אלה יכולות בעקיפין להפחית את היקף השימוש בחומרים אחרים", אמר אדם בארי.

"הורים צריכים לדעת כי מדיניות קפדנית בבית ואפס סובלנות היא הטובה ביותר. הגדלת כללי האלכוהול באופן ספציפי והקטנת הזמינות תסייע למנוע שימוש באלכוהול של מתבגר. ככל שתחילת השימוש באלכוהול תתעכב, סביר יותר להניח כי שימוש בסמים יעוכב או ימנע גם כן", טען עוד אדם בארי.

המאמר הרפואי המשיך וטען, "בנוסף, נמצא שהשימוש בסמים בדרך כלל מתחיל עם הסמים המקובלים יותר מבחינה חברתית, כגון אלכוהול וסיגריות, ואז ממשיך לשימוש במריחואנה ובסופו של דבר לסמים לא חוקיים, יותר קשים. יתרה על כך, המחקר הראה כי תלמידים שהשתמשו באלכוהול הציגו סבירות גבוהה יותר באופן משמעותי – עד 16 פעם –  לשימוש בסמים חוקיים ולא חוקיים".

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה