מחקרים של 12 שנה קובעים – לקנאביס רפואי יש ערך טיפולי רב

ניסוי היסטורי בחקר הקנאביס הרפואי אשר נפרש במשך כתריסר שנים, הביא את המדע לוויכוח חדש על מקומו של הקנאביס ברפואה, ומצא כי העשב מציע יתרונות רבים לשליטה בכאב הנובע מפציעות, איידס ,שבץ ומחלות אחרות.

למרכז לחקר הקנביס רפואי – שהוקם וממומן בהיקף של $ 8,700,000 על ידי בית המחוקקים בקליפורניה כדי לענות על השאלה האם למריחואנה יש ערך טיפולי – יש עכשיו את כל הנתונים, והשלים את הלימודים המקיפים ביותר ליעילותו של הקנאביס שנערכו אי פעם בארצות הברית.

ניסויים קליניים שהוזמנו על ידי המדינה וכללו יותר מ-300 חולים כבר הסתיימו, והנתונים הסופיים מנותחים כרגע לכתבי עת רפואיים.

ד"ר איגור גרנט, מהמרכז לחקר הקנאביס הרפואי: "כל אחד מהמחקרים הראה יתרון".

Dr. Igor Grant, Center for Medicinal Cannabis Research: "Every one of the studies showed a benefit"

לאחר שבעה ניסויים קליניים בין 2002-2012, עם חמישה מחקרים שפורסמו כבר ושניים בהמתנה, המדענים אומרים שהמחקר שלהם מראה כי למריחואנה יש למעשה ערך טיפולי.
"כל אחד מהמחקרים הראה יתרון", אמר ד"ר איגור גרנט, (ניורופסיכיאטר) ששימש כמנהל המרכז. "ההתכנסות של ראיות גורמת לי להשתכנע שיש כאן תועלת רפואית רבה, ויתכן שיש נישה מיוחדת לקנאביס."

לדברי גרנט, המחקר מצביע על כך שההתיחסות של הממשל האמריקאי למריחואנה כחסרת תועלת רפואית "היא לחלוטין חסרת שחר ולא עומדת בקנה אחד עם המדע הקיים."

"זה חוסר יושר אינטלקטואלי לומר שאין לה ערך כלשהו, כי זה פשוט לא נכון", אמר גרנט.

"אין זה סביר כי מחקר קנאביס בקנה מידה כזה הולך לחזור על עצמו בזמן הקרוב."

המרכז שבסיסו באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו, עם מחקר שנערך גם במחוז סקרמנטו וסן פרנסיסקו, היווה קריאת תיגר על האורתודוקסיה הרפואית על ידי כך שבפעם הראשונה מזה עשרות שנים, ביצעו ניסויים קליניים אשר בחנו את המריחואנה כתרופה.

עכשיו, המרכז קיים רק כמשאב מידע פוטנציאלי עבור יישומי מענק ללימודי קנאביס עתידיים.
למרות הממצאים של יתרונות בריאותיים פוטנציאליים, קנאביס לא נראה קרוב לזכייה בקבלת אישור פדרלי כתרופה. תחת החומרים המסוכנים המפוקחים בחוק, מריחואנה נחשבת בחוסר היגיון כסם ללא שימושים רפואיים מקובלים ובעלת סיכון גבוה להתמכרות.

לפני המחקר בקליפורניה ולתדהמתנו גם היום – הממשלה הפדרלית תומכת במחקרים על מריחואנה רק כסם בעל סכנת התמכרות, ולא כהטבה רפואית פוטנציאלית.

"אני לא חושב שמדע מניע כאן את הרכבת," אמר ד"ר דונלד אברמס מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו, שניהל ניסוי קליני בחולי איידס ב-2002. הוא מצא שלחולי איידס יש הקלה ניכרת בכאב עקב שימוש במריחואנה, אפילו על כאלה שכבר מטופלים ע"י משכבי כאבים מה"שורה הראשונה".

"עם העובדה שלמרכז לחקר הקנאביס הרפואי יש את כל הלידים המבטיחים האלה, היית חושב שבעולם רציונאלי אנשים ירצו ללמוד על המריחואנה בכדי להפוך אותה לתרופת מרשם, "אמר ריק דאבלין, מנהל האיגוד הרב תחומי לפסיכדלים מחקריים (MAPS), ארגון ללא מטרות רווח הדוגל במחקר רפואי חלופי.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה