מועמד לסנאט מציע לגליזציה ומיסוי של מריחואנה בניו ג'רסי

המועמד לסנאט ג'ון בנדל בניו ג'רסי טוען כי לגליזציה ומיסוי של מריחואנה יכול  להוריד את פשיעת הסמים, לעלות את רווחי המדינה ולעודד את הכלכלה.  ויש לו גם תוכנית כיצד לבצע זאת.

"חוקים נגד סמים אינם מונעים את הפצתם" אומר בנדל "החוקים הללו תורמים רק לאנשים הרעים ביותר בחברה". הוא טוען שמכירה בלתי חוקית של מריחואנה מסבסדת אירגוני פשיעה ובעזרת הכסף הזה הם עושים דברים מזיקים הרבה יותר כגון מכירת הרואין אשר הורג רבבות אנשים מידי שנה, הוא אומר שלגליזציה של מריחואנה תצמצם במיליונים את רווחי אירגוני הפשע ותתרום אותם לקופת המדינה. כמו כן הוא רוצה לגדל את המריחואנה בתוך ניו ג'רסי בכדי ליצור מקומות עבודה חדשים.

הולזפל, תובע מחוזי לשעבר מניו ג'רסי מתנגד למהלך, הוא טוען שהמריחואנה היא שער לסמים קשים, כגון הרואין וקראק. "במקרים רבים הם אף לא עישנו סיגריות לפני שעישנו גראס" אומר הולזפל  "ואז הם הרגישו יותר בנוח עם העניין ובסופו של דבר עברו להזרקות." הוא גם טוען שהלגליזציה יכולה להוביל לבעיות נוספות, כגון ריבוי אנשים אשר נוהגים תחת השפעת מריחואנה.

המושל כריס קריסטי מתנגד למהלך, הוא טוען שהוא לא רוצה שאנשים יבואו לניו ג'רסי במיוחד בכדי להתמסטל, כפי שלטענתו קורה בקליפורניה וקולוראדו.

תורגם מאנגלית על ידי תרי מלניקוב

Related posts

Leave a Comment