מומחים למדיניות מעריכים: לגליזציה מוחלטת בתוך 5 שנים!

Arik Rosman 2/11/2013

ייתכן ןקונטיקט צריכה להיות ערוכה לתפקיד גדול ומכריע יותר ברגולציה של מריחואנה, אם מדברים על דקרילמיניזציה פדרלית של הצמח. המדינה כיום נמצאת במהלך הטמעת חוק שמאפשר הפצה וייצור צמח המריחואנה למטרות רפואיות.


במהלך דיון ביה"ס למשפטים של UCON נשמע שלגלזציה במדינות אחרות כמו קולרדו, וושינגטון יכולים להטות את כף המאזניים ברמה הפדרלית. פרופסור מארק קליינמן מ UCLA טוען: "בתוך 5 שנים מעכשיו, נראה שנגיע לרמה של מדיניות אי הפללה לשימוש לא רפואי. מאגר התמיכה מראה שבמהלך השנה האחרונה בלבד, עלתה התמיכה בזמינות חוקית לקנאביס, מבערך 50/50 ל 58 בעד ו39 נגד. השינוי הדרמטי הזה מצביע עבורי שהמשחק הזה עומד להסתיים".

קליינמן ציין שעל המדינה לקחת אחריות להבטיח שהלגלזיציה לא תוביל לרמות גבוהות יותר של התעללות, מצד שני שלא תגיע לידי ילדים. "ניתן להשאיר את הייצור בידיים פרטיות" הוא טוען. "אפילו בשלב זה, הייתי רוצה שהמייצרים יהיו ללא מטרות רווח ושהצרכנים יהיו שותפים, אבל שכל המכירות יעברו דרך מיסי מדינה. זה ייתן אפשרות למדינה להגביל את פעילות השוק על ידי נהלים בהם יצטרכו לעמוד הספקים".

עיירות בקונטיקט שוקלות בימים אלו, אם ברצונם לקבל ייצור של פרח המריחואנה שטחם או תחנות חלוקה בהם יוכלו בעלי רישיון לבוא ולקבל את הצמח החל מ2014.

בקטע מתחת ניתן לשמוע על התופעות הלא ידועות של השמת מדיניות אי הפללה של צמח המריחואנה.

Related posts

Leave a Comment