אם הממשלה החדשה בקנדה תבחר לבצע חסד עם תושביה ולהתיר בחוק צריכת מריחואנה לצורכי הנאה ופנאי, עליה לטרוח ולעסוק בשליטת האספקה והמכירה. זאת בכדי למנוע עלייה וצמיחה של חברות תאגיד שעלולות לנצל את הרווחים בצמח על חשבון רווחת הציבור כפי שעשו בתעשיית האלכוהול והטבק, טוענים מומחים בקנדה.
 
נראה שמדיניות הקנאביס תהווה נושא חשוב ואף מרכזי בבחירות הפדרליות באוקטובר. המפלגה השולטת תומכת בשמירה על המצב הקיים, שימוש רפואי, בלבד. הליברלים שמבינים הייטב לאן נושבות הרוחות מבקשים לגליזציה שתכלול מיסים, הדמוקרטים החדשים תומכים במדיניות אי הפללה, והמפלגה הירוקה הבטיחה אף היא לגליזציה ורגולציה של הצמח. אותו הצמח שבינו לבין חלב אם יש יותר מן המשותף בינך לבין שר הבריאות יעקב – אסון בריאותי בקנה מידה לאומי – ליצמן.
 
בניגוד מוחלט לאגודות בארץ שמקבלות כספים, בכדי לשמר את ההונאה הזו בכל מחיר [אפילו אם המחיר הזה הוא דמם של חולים, תחלואה גדלה, תמריץ למחבלים לחצות את הגבול, תאונות דרכים, זיהום אוויר, ושיעבוד לחברות נפט וגז], אי שם בקנדה הרחוקה רופאים המתמחים בהתמכרויות מתארים במאמר בפני המפלגות השונות את הנזקים שבהמשך האיסור. המומחים מזהירים שהנזקים שעלולים להיווצר מלגלזיציה אינם מגיעים מהאזרחים שיצרכו את הצמח, אלא דווקא מאותם תעשיות תאגיד המכורות לכסף ורווחים. אם תרצו יש כאן בקשת סליחה של מומחים קנדיים ליום הכיפורים. בין היתר המומחים מצביעים על כך שהאיסור מתמרץ ומתגמל את הסחר הלא חוקי. הם גם מצביעים על העלויות והנזקים שיוצרים המרדפים של שלטונות החוק אחר האזרחים.
 
"במקום להמשיך ולהתעלם מהמציאות המתרחשת לנגד עיננו, כמו רשויות במדינות אחרות שימצאו כל כתבה על איזה שיכור שנכנס לחנות מריחואנה וירה באשתו כדי להוכיח טענות מופרכות לחלוטין, אנו מקווים לספק קווים מנחים במטרה לעזור לקובעי המדיניות לחשוב מחדש על כל נושא הקנאביס, האיסור נכשל, המלחמה בסמים הביאה רק נזק" אומרת דוקטור שריל ספיטהוף, פסיכיאטרית משפחתית ומומחית להתמכרויות בבית החולים לנשים בטורנטו, אחת מכותבות המאמר.
 
כמומחית להתמכרויות טוענת דוקטור שריל [שכנראה איננה נגועה במחלת 'השחדת' – מגיפה קשה שתקפה מומחים רבים במדינות רבות אחרות,  ופגעה במשרדי הבריאות שלהן והעומדים בראשם. המחלה מאופיינת בעיקר על ידי חוסר בהיגיון ועודף במזומנים], שלא ניתן בכלל להציג את הנזקים שגרמו האיסור מול הנזקים כביכול שייגרמו על ידי העלייה בצריכה ['זליגה' מכנים את זה אותם הלוקים במחלת השחדת כדי להישמע מאיימים, צודקים ויענו דואגים לציבור עליהם הם אחראים].
 
"אחת הדאגות שבאמת יש לחשוש מהן היא עלייתם של חברות תאגיד של קנאביס, כפי שקרה באלכוהול ובטבק. חברות כאלו שלהן מטרה אחת, רווח כלכלי. רווח שבא ביחד עם חוסר התחשבות מוחלט בבריאות וברווחת הציבור. החברות הללו הגדילו את הצריכה והשימוש בטבק ואלכוהול על ידי שימוש בלוביסטים צינקנים שיעשו הכול כדי שהילדים שלנו ידקרו אחד את השני בערבי שישי ו\או ימותו מסרטן ריאות, לא לפני שכמובן יממנו כמה שיותר מכוניות יוקרה ואסלות מזהב לבעלי המניות של אותם חברות תאגיד".
 
כותבי המאמר מציעים שקובעי המדיניות, במקום להמשיך ולרדוף אזרחים תמימים במאבק חסר תועלת, יפתחו במסע מחקר על תעשיות ענק אלו במטרה למצוא גישה שתתרום לחברה ולרווחת הכלל במקום להרוס אותה. גישה כזו שגם תמקסם את הרווחים אך במקביל תצמצם את הנזקים.
 
"תקוותנו שקובעי המדיניות ישכילו ליצור מציאות שלבני נוער תהיה פחות גישה לצמח מהמצב כיום. הדרך לעשות זאת עוברת בלגליזציה, על ידי חקיקות כמו סגירת חנויות בשעות מסוימות הטלת קנסות או עונשים על מוכרים ועוד" אומרת דוקטור שריל. "בנוסף לכך הם כבר לא יצטרכו ללכת לשוק השחור כדי להשיג את הסחורה. כיום הנגישות הזו של הצמח דרך שווקי הפשיעה יוצרת אפשריות הרסניות בייחוד עבור נערים בגירים, פשע, אלימות, שוד, וחשיפה לחומרים מסוכנים בהרבה היא נחלתם של צרכנים אלו במצב הקיים".מקור.