מה גובר על מה, הטמטום או הרשעות?

במעריב מיום 9.7.2012 התפרסם ראיון שערך ארי גלהר לד"ר יהודה ברוך בכתבה: ירידה חדה באישורים לטיפול בקנאביס רפואי.

ד"ר יהודה ברוך היה האחראי על פרויקט הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות. ד"ר ברוך שכח שהוא רופא, שראש דאגתו היא רווחת החולה, והזדהה עם תפקידו כקומיסר של משרד הבריאות. לדבריו כ- 20% מבין מקבלי הקנאביס הם אנשים שהצליחו "להשתחל" לרשימה. וכך מתבטא אדם ששכח מאין הוא בא ולהיכן הוא הולך: "צריך לומר שמדובר באנשים שסובלים מכאבים אמיתיים, אבל כאלו שיכולים להשתמש במשככי כאבים אחרים, הם בוחרים לעבוד עלינו על מנת לקבל קנאביס רפואי".

אלהים אדירים, האם אוזניו שמעו את שפיו מדבר ?

אנשים שסובלים מכאב "עובדים" על משרד הבריאות על מנת לקבל אישור להשתמש בצמח המופלא קנאביס ?
אבל מעבר לאטימות הלב ולאובדן הדרך יש כאן גם עבירה על החוק. "אני לא רואה את החולה. אני בודק אותם על סמך השאלונים השונים שהם ממלאים לאורך תקופה ארוכה. הבדיקות שהם עברו והידע המקצועי שלנו אמורים לעזור לנו להשיג את התוצאה הטובה ביותר", אמר ד"ר ברוך.

על פי חוק הבריאות הממלכתי כל חולה זכאי לבחור ברופא שלו. הרופא המטפל ממליץ על קנאביס והקומיסר, ד"ר ברוך, שאינו הרופא המטפל, שאינו הרופא המטפל, מבטל את ההמלצה של הרופא המטפל על סמך שאלון מבלי לבדוק את החולה!!!

לעניות דעתי משרד הבריאות עובר על חוק הבריאות הממלכתי באופן סדרתי, וכך גם ד"ר ברוך ומי שבא במקומו. לעניות דעתי, מלבד העבירה הפלילית זו גם עילה לתביעת נזיקין של כל חולה שבקשתו סורבה.

ואני שואל: מה גובר על מה, הטמטום או הרשעות?

 

Related posts

Leave a Comment