מה אתה מעשן? חומרי הדברה במריחואנה

כשאתה לוקח שכטה, יכול להיות שאתה מעשן עוד משהו חוץ מחשיש.

במהלך פרזנטציה באוניברסיטה במדינת הומבולדט, ג'פרי רייבר אמר, שבמחקר שערך נמצא שיותר משבעים אחוז של חומרי הדברה המצויים על המריחואנה יכולים לעבור לאדם באמצעות שאיפת הצמח. "אני חושב שזה מדאיג מאוד שכמות כל כך גדולה של רעלים יכולים לעבור" אומר רייבר, "ויש להתחשב בכך שאתה שואף את זה. זה כמו להזריק חומרי הדברה ישירות לזרם הדם".

רייבר — בעל תואר דוקטור בכימיה מאוניברסיטת דרום קליפורניה, ובעלים של מעבדה לחקר הקנאביס הרפואי בלוס-אנג'לס — דיבר בתחילת החודש  בכנס של איחוד שירותי הבריאות, באוניברסיטת הומבולדט בחלק מסדרת הרצאות למחקר המריחואנה.

במאמרו, מדבר רייבר, על מגוון נושאים בתחום בדיקות מעבדה של מריחואנה, כולל על הסכנות שעולות מחומרי הדברה ומזהמים המסוכנים לבריאות. רייבר מציין שעישון מריחאונה מרוססת בחומרי הדברה או כימיקלים רעילים, שונה ומסוכנת הרבה יותר מלאכול עגבנייה לא אורגנית למשל. ראשית, אין בקרה על ריסוס צמח המריחואנה. ובעוד שרוב האנשים ישטפו את העגבנייה, הם אינם יכולים לשטוף את המריחואנה. בנוסף לגוף יש מסננת טבעית במערכת העיכול אבל מערכת כזו לא קיימת לכל הנוגע לשאיפה. "כשאתה שואף זו משוואה שונה לגמרי, זה מדלג על מערכות סינון שנמצאות בבטן או במעי".

רייבר טוען שלפחות לעשרה אחוז, מהצמח שמגיע למעבדה לשלו נמצאים חומרי הדברה ריסוס ורעלים כימיקלים. במחקר קטן שעשה עם חולים במעבדתו רייבר טוען שלפחות 35 אחוז, מהצמח מורעל על ידי חומרי הדברה וכימיקלים שונים.

לדעתו הפתרון בנושא הוא רגולציה בקליפורניה שתעזור לנקות את ההספקה מחומרי הדברה ורעלים כימיקלים. בייחוד בתחום המריחואנה הרפואית, מדובר באנשים חולים, ושאיפת רעלים לא עוזרת להם כלל. גם לשריף המחוז יש דעה בנושא, "אם הייתי מטופל בקנאביס רפואי, הייתי דואג מאוד", השריף מצא כמויות גדולות של מריחואנה מרוססת בחומרי הדברה שונים במחוז, אשר רובם ככולם סומנו כמריחואנה רפואית. לדעתו צריך להיות סוג של עדות ישירה שתעניק לחולה את המידע מה הוא מעשן.

מרי אלן – מנכ"לית מרכז משאבי חולים בהומבולדט טוענת שעישון הקנאביס כשלעצמו הוא בטוח ובריא מאוד, אבל בעזרת המגדלים וחומרי הריסוס וההדברה, הוא הופך למשהו לא בטוח בכלל. מטרתם ברורה הגברת הגדילה של הצמח והגדלת הרווחים כתוצאה מכך, אלא שבדרך נראה, שהמטרה מתפספסת ומתרופה בטוחה הופך הצמח לעוד חומר מזיק. לדעתה הבעיה איננה רק ברגולציה של הגידול, אלא גם של מעבדת הבדיקה, היום כל אחד יכול לפתוח חנות ולקרוא לה מעבדה, העובדה הזו מזיקה מאוד לתחום. במצב כזה, שגם מצד אחד אין רגולציה לגידול ואין רגולציה לבדיקה, כל מה שיכול להגיע לשוק, יגיע לשוק.

כך קליפורניה מתעוררת בבוקר אחד ומגלה שהתרופה שלה הפכה לרעל. המגדלים מצד אחד, עושים הכול כדי למקסם את הרווחים, ומרססים את הצמח בכל מיני כימיקלים. בנוסף מעבדות ללא אישור, מאשרות את הרעלים והכימיקלים  שרוססו בצמח כתרופה. וחולים שאמורים היו לקבל את התרופה מקבלים רעלים בשכטות. התוצאות הם הרות אסון. עוד לא נעשה מחקר על השפעה של שאיפת כימיקלים רעילים ישירות למערכת הדם. אבל את התוצאות של מחקר כזה יהיה אפשר לחקור בקליפורניה, כל עוד זאת לא תתעורר ותתחיל לעסוק ברצינות ברגולציה.

מקור

Related posts

Leave a Comment