מדענים עובדים על טיפול למחלות לב המבוסס על חלקיקי מריחואנה זעירים

חוקרים בבית הספר לרפואה "הר סיני" מקווים לטפל במחלות לב יום אחד עם קפסולות זעירות של כימיקלים מהמריחואנה.

העבודה מובלת על ידי כימאי הולנדי מומחה ל-Nanoparticles, ילם מולדר, פרופסור, שכיהן כמנהל המעבדה לננו-רפואה בהר סיני מאז הקמתה, בשנת 2006.

ד"ר מולדר והצוות שלו מתמחים בשימוש בחלקיקים במחלות לב, ולאחרונה התעניייינו בפוטנציאל הטיפולי של הקנבינואידים – קבוצה של תרכובות הנמצאות במריחואנה.

מאז 2005, ראיות טרום קליניות הראו כי קנבינואידים יכולים להאט את ההתקדמות של טרשת העורקים -מחלת עורקים שבבסיס מחלות לב שונות – בעכברים.

קנבינואידים נראים טיפול מבטיח בשל התכונות האנטי דלקתיות שלהם. עם זאת, מחקרים בבני אדם עומדים בפני מספר מכשולים.

ד"ר מולדר והצוות שלו מאמינים כי יצירת ננו תרופות מקנבינואידים עשויות לעזור להתגבר על אחד המחסומים הגדולים ביותר שלהם: "תחושת ההיי".

ד"ר מולדר הוכיח בעבר כי לחלקיקים, שמורכבים מהשכבה החיצונית של מולקולות שומן, יש משיכה טבעית לרובד הטרשתי המצטבר על הקירות הפנימיים של כלי הדם.

על ידי מתן קנבינואידים באמצעות חלקיקים, ד"ר מולדר אומר שהתרופות לא יצטרכו להגיע למוח, ובכך להימנע מכל אפקט פסיכואקטיבי.

ד"ר מולדר סיפר בראיון לאחרונה כי הוא מקווה להתחיל בניסויים הראשונים בבני אדם מתישהו ב-5 השנים הקרובות. אבל בסך הכל, הוא אומר שזה יכול לקחת 15 שנים לטיפול להגיע למרפאות.

מימון הוא מכשול עיקרי נוסף של המחקר שלו. על מנת להעלות את התמיכה בעבודתו, ד"ר מולדר יצר שותפות עם צוות של יוצרי קולנוע הולנדים המתעדים את ההתקדמות שלו.

בראשותו של גרט ואן קמפן, הפרויקט "גבוה על ננו" ישחרר סדרה של סרטים קצרים שיעזרו להביא את המחקר לעין הציבור. הם מתכננים לגייס 30,000 € על מנת להתחיל בהפקה של הפרק הראשון עד לאביב 2014.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה