מדענים אמריקאים: מחקר המריחואנה הרפואית נחסם על ידי ממשלת ארה"ב

חוקרים שמעוניינים לחקור מריחואנה רפואית כטיפול בתסמונת פוסט טראומה טוענים שממשלת ארה"ב עושה את זה מאוד קשה עבורם.

האגודה הרב תחומית ללא מטרות רווח למחקרים פסיכדלים (MAPS), מנסה להשיג אספקה ​​של קנאביס לניסוי הקליני הראשון שאושר ע"י ה-FDA לטיפול בהפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) באמצעות מריחואנה רפואית.

רבים הסובלים מהתסמונת הפוסט טראומטית דיווחו על יתרונות עקב שימוש בקנאביס ועדויות ממחקרים בבעלי חיים מספקים תמיכה נוספת.

למרבה הצער, למרות זמינותה של המריחואנה רפואית במדינות מסוימות, המכון הלאומי לשימוש בסמים (NIDA ) הוא המקור החוקי היחיד לקנאביס חוקי עבור החוקרים. בהשוואה ל-FDA, קבלת אישור של ה-NIDA לניסוי קליני הוכיח את עצמו כקשה הרבה יותר.

צוות MAPS, בראשות ד"ר סו סיסלי ממכללת הרפואה של אוניברסיטת אריזונה, ניגשה לראשונה ל-NIDA לרכוש מריחואנה ב-2011, לאחר שקיבלה את אישור ה-FDA. ה-NIDA דחה פה אחד את הבקשה, כביכול בשל פגמים בעיצובו של המחקר.

"ה-FDA אישרו אותו, אבל ה-NIDA לא הסכימו איתם." "הם הגיעו אלינו עם כל מיני סוגים של ביקורת", מסביר מנהל תקשורת של MAPS ראד בורג.

"למנהל המזון והתרופות האמריקאי, המהווה את הארגון שאחראי לניטור מחקר קליני מהסוג שאנחנו מציעים לנהל, לא היתה שום בעיה עם המחקר. הם אישרו אותו, אבל ה-NIDA משום מה לא הסכים."

NIDA גם רצה לקבל מהאגודה אישור מועדת בדיקה מוסדית, אשר בדרך כלל בעלת מנדט רק כאשר האתיקה של המחקר מוטל בספק. האגודה התייחסה לביקורת וקיבלה את אישור המועצה לביקורת ב-2012.

לאחר שניסתה להילחם במונופול על קנאביס של ה-NIDA בבית המשפט והפסידה, MAPS הגישו שוב את הצעתם באוקטובר האחרון.

עכשיו הם מחכים לשמוע בחזרה מה-NIDA . עברו כבר יותר מארבעה חודשים בלי שום מילה, אומר בורג. למרבה הצער, בעוד שה-FDA חייב להגיב להצעות מחקר תוך 30 יום, ה-NIDA יכול לקחת את כל הזמן שהוא רוצה.

חשוב לציין, שבקשות מחקר כמו של MAPS לא מגיעות לעתים קרובות. יש ל-MAPS עניין במגוון רחב של טיפולים פסיכדלים – אשר זוכים לתמיכה בולטת בשנים האחרונות.

"מריחואנה היא רק אחת מהם, למעשה, הארגון חוקר כרגע את ה-MDMA לטיפול בתסמונת פוסט טראומטית.

מחקר אחד כבר הושלם , והשני עדיין נמשך. אבל בעוד ה-MDMA נמצא באותה פקודה פלילית כמו המריחואנה, לא נדרשו לגביו אישור מחקר של ה-NIDA.

"למחקר של כל סם אחר, אתה רק צריך לעבור את ה-FDA," אומר בורג. "הפעם היחידה שה-NIDA בוחן מחקר קליני – כלומר, מחקר שמטרתו להפוך סם לתרופה – זה רק כשזה נוגע למריחואנה."

Related posts

Leave a Comment