מדוע לגליזציה של מריחואנה תועיל לחקלאות

מגדלי מריחואנה פגעו באיכות הסביבה באופן עקבי? הדעה השלילית הזו רחוקה מהמציאות.

הזמינות ההולכת וגדלה של הלגליזציה כנראה שתשפיע על כולנו – מגידול מסיבי בהכנסות המיסוי ועד למקומות תעסוקה חדשים. קחו את החקלאות כדוגמא:

מאז ומעולם מגדלי מריחואנה סמויה הרוויחו לעצמם שם רע, לפחות מבחינת הדאגה לסביבה. ממגדלים בדלתיים סגורות הצורכים חשמל רב, ועד כריתת יערות ו"זיהום חקלאי", חוסר ברגולציה והסכנה הכרוכה בכך – ביחד עם ההבטחה לרווחים גדולים – הובילו למנטליות של "הכול הולך", שיצרה פגיעה משמעותית בעבר. אך זהו רק צד אחד של הסיפור. במקביל נודע למשל, שהמגדלים הוכיחו שהם יכולים להיות בעלי תושייה, עיתון "הגרדיין" מדווח, ששימושם במנורה חסכונית באנרגיה LED, משכה את צומת לבם של חוואים ומגדלים מהזרם המרכזי.

קרי מיטשל, פרופסור לגננות חושב שלעובדה שתעשיית המריחואנה המשתמשת בטכנולוגית מנורת ה-LED יש יישומים מעשיים בחקלאות המודרנית. "[…] הם עושים זאת ללא ספק במשך שנים", אומר קרי מיטשל על מגדלי הקנאביס שמשתמשים במנורת ה-LED. "מכיוון שהם אינם מפרסמים את המחקרים שלהם איננו יודעים עד לאן הם הגיעו עם האופטימיזציה של הטכנולוגיה. הם בוודאי צעד אחד מעבר ליכולות תעשיית הייצור של החקלאות".

יעילות וחיסכון באנרגיה אינם היתרונות היחידים שיגיעו עם הלגליזציה. מניהול חסכוני יותר של השקיה ועד ניטור דשנים. להוצאת התעשייה אל האור, יש פוטנציאל להקל במידה רבה על השפעות הפוגעות של הגידול הסמוי . בנוסף, גידול מריחואנה יכול להוות "שער-כניסה" של צעירים רבים לתחומי החקלאות כמקצוע. וכנראה, כפי שטוען הפרופסור לגננות קרי מיטשל, לקדם את תחום החקלאות.

תעשייה חוקית של מריחואנה ויתרונותיה לאיכות הסביבה

Related posts

Leave a Comment