שדרות: כ-400 שתילי מריחואנה נתפסו בבית פרטי

בני זוג בני 38 המתגוררים בבית נעצרו, לאחר שבמקום נמצאו בנוסף לעציצים מערכות תאורה מקצועיות וצינורות השקיה. המשטרה: "תופעה מתפשטת של גידול הסם"

חממה מסוג אחר: משטרת שדרות חשפה אמש (רביעי) מעבדת "הידרו" ענקית ובה מאות שתילי מריחואנה. מעבדה זו היא הרביעית במספר שנתפסה במחוז הדרומי של המשטרה במהלך השבוע האחרון. במסגרת המבצע נעצרו שני בני זוג בני 38, תושבי העיר שבביתם נמצאה המעבדה.

לאחר פעילות מודיעינית רחבה ומתמשכת חשפו שוטרי משרד המודיעין והבילוש של משטרת שדרות בית פרטי בפאתי העיר בין שני מפלסים ובהם חמישה חדרי מגורים אשר הוסבו למעבדות "הידרו" מקצועיות. בחדרי הבית מצאו השוטרים כ-400 עציצי מריחואנה, חומרי דישון, צינורות השקיה, מערכות מיזוג ואיוורור, נורות חימום ומערכות תאורה מקצועיות, שני החשודים אשר נעצרו נתפסו בבית והועברו לחקירה במשטרת שדרות.

מעבדה לגידול סם מריחואנה בשדרות


מעבדה לגידול סם מריחואנה בשדרות
(משטרת ישראל, חטיבת דובר המשטרה מרחב לכיש)

 

חשד: עובדים בגדר הגבול סייעו בהברחות סמים

חיילי צ"הל תפסו משלוח גדול של סמים – שהועבר על ידי העובדים שאמונים על תחזוקת הגדר בגבול מצרים. מפקד בכיר במשטרה: "נתנו לחתול לשמור על השמנת"

"החלק הכי קשה בהברחה זה להעביר את הסם מהגדר לנגב מבלי להיתפס על ידי המשטרה. המבריחים הבינו שלעובדי הגדר יש יותר נגישות ויכולת לעזור להם אז הם פנו אליהם לקבל עזרה בתמורה לסכומי כסף גדולים. עבור כל הברחה של 100 ק"ג חשיש הם יכולים לקבל 50 עד 100 אלף שקל במזומן, זה כולל דמי סיכון", הסביר גורם במשטרה.

קריית ים: נתפסו 143 ק"ג מריחואנה

בלשי תחנת זבולון פשטו היום על מתחם לגידול עשרות עציצי מריחואנה בקריית ים. חוקרי התחנה הוציאו מהמתחם 143 ק"ג של סמים ולטענת החשוד בניהול המעבדה, העציצים נועדו לצריכה עצמית

המעבדה בקריית ים

 

חשד: סמים תמורת אישורי כניסה לפלסטינים 

חייל במנהל האזרחי ביהודה ושומרון נעצר בתום חקירה סמויה בחשד שסיפק לעשרות פלסטינים אישורי כניסה לארץ. צפויים מעצרים נוספים שוטרי ימ"ר ש"י בשיתוף עם ימ"ר מצ"ח מרכז ועם המנהל האזרחי עצרו אתמול (יום ג') חייל ממרכז הארץ בחשד שסיפק לעשרות פלסטינים אישורי כניסה לארץ בתמורה לסכומי כסף גדולים ולסמים. מחומר החקירה עולה כי החייל נהג לבלות עם הפלסטינים שהבריח במועדונים בתל אביב.

 

משלוח ממאגלי: קוקאין ’לקחת’, או ’עד הבית’?

כשגבר תושב זכרון יעקב, רכש לפני כשבועיים קוקאין בגבעת אולגה, הוא לא ידע שהיחידה המרכזית של מחוז חוף האזינה לשיחה הטלפון בה סוכמו פרטי הקנייה ונערכה ההזמנה. בימ"ר אמרו כי במהלך החקירה הסמויה תועדו עשרות, ביניהם תלמידי תיכון, עושים עסקאות עם אלירן מגילה, 29, ושותפו אלכסנדר "אלכס" אלקון, 26

כשהגבר רכש לפני כשבועיים קוקאין בגבעת אולגה, הוא לא ידע שהיחידה המרכזית של מחוז חוף האזינה לשיחה הטלפון בה סוכמו פרטי הקנייה ונערכה ההזמנה.

שעה לאחר מכן, הגיע לרחוב עין גדי בשכונה החדרתית, שילם 800 ש"ח וקיבל שתי שקיקיות בהן קצת יותר מגרם אחד של הסם המסוכן. הימ"ר היה על הזנב שלו ותיעד את העסקה, אבל בעיקר בגלל שרפ"ק אבישי חיים וחוקריו במיחלק נוער-חשיפה בימ"ר היו על הזנב של אלירן מאגלי-מגילה, תושב חדרה בן 29, אחריו עקבו מזה זמן.

משטרת ישראל