לקט חדשות היום – 18/11/2013 מפה ומשם

פרשת סמים בתיכון ברחובות: 12 נערים נחקרו
המשטרה עצרה נער ובגיר בחשד ששימשו כספקים לחבורת בני הנוער. עשרה מהצעירים שוחררו למעצר בית

נעצרו חשודים בתיווך בעסקאות סמים (תמונה להמחשה)

במסגרת חקירה של תחנת רחובות נחשפה חבורת בני נוער החשודים בשימוש בסמים באופן שוטף בשטח בית ספר תיכון באזור רחובות. קטין ובגיר נעצרו בחשד לתיווך בעסקאות סמים והספקת סמים לקטינים

בעקבות אינדיקציה על שימוש בסמים באחד מבתי הספר התיכוניים באזור ביצע מחלק הנוער של התחנה פעילות סמויה וגלויה, במהלכה נחשפה חבורה של בני נוער שהשתמשו על פי החשד, בסמים באופן שוטף בתחום בית הספר.

חדשות רחובות

 

חשד: "נערים עישנו סמים בבסיס צבאי"

שני תלמידים במסגרת חינוכית בבסיס צבאי הממוקם במרכז הארץ נעצרו יחד עם גבר נוסף בחשד שסיפקו סמים לחבריהם ללימודים – שעישנו בשטח הבסיס. התלמידים חשודים שגייסו את הכספים עבור הסמים והעבירו אותם לחשוד הנוסף שסיפק אותם

חשד: סיפקו סמים לתלמידי התיכון, אילוסטרצ

המשטרה עצרה גבר ושני נערים בחשד שסיפקו סמים לתלמידים שלמדו עם שני הנערים במסגרת חינוכית בבסיס צבאי במרכז הארץ. השלושה נעצרו בתום חקירה סמויה שערכה המשטרה במוסד החינוכי.

חקירת המשטרה החלה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל באחת מתחנות מרחב השפלה אודות שימוש בסמים בין כתלי המוסד החינוכי. במהלך החקירה הסמויה התברר כי קבוצה של בני נוער הלומדים בבית הספר השתמשו בסם מסוג חשיש באופן קבוע באין מפריע ברחבי הבסיס, שבו הוא ממוקם. במהלך הפעילות המשטרתית נחקרו כ-12 בני נוער בחשד לשימוש בסמים בשטח הבסיס.

mako

 

תושב כפר סבא נעצר בחשד להחזקת סמים קלים

האיש נעצר כשברשותו מספר גרמים של היידרו ומספר כדורים המשמשים כתחליפי סם, כך לפי החשד

 

בסוף השבוע האחרון נעצר תושב כפר סבא בחשד להחזקת חומר מסוג היידרו ומספר כדורים המשמשים על-פי החשד כתחליפי סם (חוקיים אך נחשבים למסוכנים על-פי חוק).

שוטרים הגיעו לדירתו של התושב (38) לאחר שהתקבלה קריאה על סכסוך בין שכנים. כשנכנסו השוטרים לדירתו של האיש, הבחינו בחומרים השונים המונחים על שולחנו, ועצרו אותו להמשך חקירה, כך נמסר ממרחב השרון.

חדשות כ"ס

 

בנקאי בריטי נתפס בעסקת סמים

הבנקאי הבכיר, המכהן גם ככומר, נתפס במצלמה נסתרת בעת שרכש סמים קשים מסוחר סמים. הבנקאי, פול פלאוורס בן ה-63, תועד כאשר הוא משלם עבור קריסטל מת' ומבקש לקנות גם סם הרדמה. בנוסף, העיתון הבריטי "דיילי מייל" חשף הודעות טקסט בהן השוויץ פלאוורס בשימוש ואספקת סמים

 

פלאוורס, שעמד בראש הבנק שקרס לאחרונה בשל חובות, אף ביקש מהסוחר סמים קשים נוספים: קוקאין, סם ההרדמה קטמין, סם האונס GHB וגם קנביס. בסרטון נראה פלאוורס כשהוא מעביר לסוחר 300 לירות שטרלינג בשטרות קטנים, ואומר לו: "זה עבור הקריסטל מת'".

פלאווארס קנה את החומרים ימים ספורים לאחר שתושאל בוועדת האוצר של הפרלמנט על חלקו בקריסת הבנק. העיתון הבריטי "דיילי מייל", שחשף את הצילומים, הוסיף כי הגיעו לידיו גם הודעות טקסט מפלילות. באחת ההודעות כתב פלאוורס כי הוא מתכנן "מסיבה מתודלקת בסמים שתימשך יומיים". בהודעה נוספת ששלח לחבר, התרברב כי הוא "מסניף קצת חומר טוב". מומחים משפטיים במדינה מעריכים כי על פי הסרטונים וההודעות, ייתכון כי יוגש כתב אישום נגד פלאוורס באשמת אחזקת סמים ואספקתם במסיבות.

mako

במקום כדורים ב-20 דולר, קונים הרואין משובח ב-10 דולרים

משתמש בסמים מכין מזרק הרואין
משתמש בסמים מכין מזרק הרואין
צילום: AP


בשנים האחרונות זינק מספר המשתמשים בהרואין בארה"ב בעקבות קושי בהשגת תרופות במרשם במדינה ועלייה במחירי הקוקאין .

כיום הרואין הוא אחד הסמים הזולים ביותר בשוק האמריקאי – ומחליף את משכך הכאבים אוקסיקונטין כסם עממי

המחיר הנמוך של הרואין לעומת עליית מחיר הקוקאין והתרופות במרשם, מובילים לשינוי פני הסמים הלא חוקיים בארה"ב ומחדשים את הקסם של ההרואין בעיני צעירים רבים בארה"ב. יותר אנשים משתמשים בהרואין כיום מאשר בכל תקופה מאז שנות ה-70, ובחמש השנים האחרונות גדל מספר המשתמשים בו ב-79%.

דני דילון, אתלט בתיכון, חשב שהוא מסניף משכך כאבים מרוסק בפעם הראשונה שניסה הרואין. לא עבר זמן קצר בטרם החל להזריק את הסם – החלטה שקיבל לא רק בגלל השפעת הסם, אלא גם בגלל מצבו הפיננסי. "המחיר היה מה שהקל על זה", אומר דילון, שעובר כיום גמילה מסמים בבריידווד, פרבר של שיקאגו. "במקום לשלם 20 דולר על כדורים, הייתי יכול לשלם עשרה דולרים, וזה היה מחזיק אותי ליומיים־שלושה". החישוב הפשוט של דילון מצביע על השינויים שעבר השימוש בהרואין בארה"ב בתקופה האחרונה: מי קונים את הסם, איך הוא נמכר ויותר ויותר גם מי מת ממנו.

themarker

Related posts

Leave a Comment