לוחם בנחל, עישן גראס – ונעצר. זו הכותרת המרעישה בה נתקלתי הבוקרתחשבו על כמה נוראי זה, איזה אדם רע הוא, אני לא מאמין שאנחנו משרתים יחד באותה החטיבה, איך לא שמתי לב לזה קודם, הייתי יכול להציל אותו מלבצע את החטא הנורא הזה!

מאת: משה שפירא  (כותב הדעה אינו מעשן  בשל היותו חייל) 

הבחור, נער בן 19, שוחרר אל ביתו אחרי כמעט חודשיים רצופים בשירות מאוד אינטנסיבי של יושבי המדינה הדמוקרטית הזאת, הוא חרף את נפשו וסיכן את חייו למען בטחונם והגנתם של בני עמו, אחרי החוויה המאד לא פשוטה אותה עבר, חוויה אותה בן אנוש וקל וחומר ילד בן 19 לא אמור לעבור, הוא החליט לארגן קצת גראס ולהרגע, אני לא רוצה להכנס לדיון המתיש הזה על אם יש בצמח הזה דברים רעים כלשהם, ולא רק כי אין, אלא ובעיקר כי כולם מסכימים על כך, אך כולם, כולם יודעים שאין מה לעשות בנידון, שחיתות, הם ממלמלים ומגלגלים עיניים ביאוש, מוותרים. וזה – מקומם!


מאות אלפי וכנראה שגם מליוני בני אדם במדינה הדמוקרטית הזו משתמשים בצמח הזה לפחות על בסיס שבועי, הוא לא מרע לאף אדם וכמובן שלא למשתמש, הוא עושה כל כך הרבה טוב, כל כולו אנרגיה טבעית שעושה פלאים בכל תחום. גם בהנחה ושימוש בצמח מזיק איכשהו למשתמשים בו – זה לא נותן אפילו שבריר מזערי של לגיטימציה לעגן איסור שימוש בו בחוק. כל מאכל שאנו אוכלים היום מזיק לנו פיזית. כל משקה, מזיק. כל כלי טכנולוגי, מזיק. כל נהיגה ברכב מזיקה, לנוהג, לסובביו וגם לכדור הארץ. הכל הוא רע. אך כל עוד האדם בוחר לעשות רע לעצמו ומאום לסובביו – זוהי בחירתו ואין מי שיכול לשנות אותה בכוח, וכמובן גם אין בכך שום צורך.

אולי, ותרשו לי להיות קלישאתי.
אולי המקרה הזה הוא המקום הראוי להחיל ממנו את השינוי, אולי הבחור האמיץ שזה עתה חזר משליחות חשובה אליה נשלח על ידי הדמוקרטיה הוא זה שיזכה לראשונה לחסד והוגנות מצידה, הוא זה שבו יעשה משפט דמוקרטי צודק, הוא זה שחייו ישארו תקינים ומלאי עשייה למרות החטא הנוראי אותו עולל.

הוא היה שליחם של העם, תנו לעם להכיר לו תודה ולומר את דברם! 

גילוי נאות, הבחור הזה הוא חבר טוב שלי, והרי לכם הצהרה, אם לא יבוצע בו משפט צדק, ואני מדבר על צדק אמיתי, אוניברסלי, צדק שהתבנית שלו פשוטה – עשית רע תענש, לא עשית רע, לא תענש. 
אם הוא יענש על לא עוול בכפו, אם לא יתחשבו בתרומה שלו למדינה הזו, אם לא יתחיל בקרוב מהלך צודק וישיר במשפטו – אני אעשה כל מה שידרש על מנת לנצח את הרוע הזה, אעמוד לצידו ואצעק בקול, אני לא מפחד מאף אחד, ואני אנצח. כי אני אדבר בהגיון ומהלב, והציבור השפוי מבין הגיון ואהבה, העם שלנו מלא בחמלה, וכשהעם מבין ומתאחד סביב מטרה – העם מנצח.

יש באחדות כוח, הגענו לירח, כבשנו מדינות, פיתחנו תרופות, שרדנו אסונות טבע, וכל זה בזכותה של האחדות. ואיתה אנחנו ננצח גם הפעם.

חברי וכל השאר, כל מי מכם שקרא את הפוסט ומשתמש, או השתמש אי פעם בצמח או בתוצריו, לבילוי או מרפא, למנוחה או להנאה, כל מי שהשתמש בעבר או משתמש בהווה, כל מי שמכיר משתמשים ותומך בזכותם לחיות בשלווה כי הם אנשים טובים שלא מעוללים כל רע, כל מי שמאמין בצדק ומוכן להלחם לצידי למרות כל היאוש שמסביב – שישתף את הפוסט, גם אם זה רק יתרום למודעות, אני מבטיח שזוהי תחילת הדרך. היו הוגנים, הלחמו לצידי, שתפו.