היום סקרתי עלי כותרת, ולהפתעתי מצאתי שם מין פריחה ירקרקה וחשודה שבוודאי תשמח את ציבור העבריינים, המשתמשים והשואפים לריאות. לפעמים זה די מצחיק מה שמוצאים פורח בכותרות.

רון קראוס 5/7/13

נו, טוב. רק לפני כמה ימים החליטו אצלנו מומחים שהדבר הירוק הזה הוא ממש מסוכן, אולי אפילו יותר מאלכוהול שנשפך כיין באופן כשר, והנה היום צצה לה כותרת כלכלית ירוקה שהרסה הכל בין רגע. כרגע אפשר לומר בצער מסוים שהקביעות הנחרצות נגד הגדרת מריחואנה כדבר שימושי למי שזה משום מה עושה טוב עכשיו נשמעות קצת טיפשיות, מיושנות ולא ממש מעודכנות. אולי ככה זה בפוליטיקה חדשה כשהדעות קצת ישנות ולא ממש מעודכנות.

לדעתי ישראל תעשה לעצמה רק טוב אם יופרח המדבר ויהפוך מצהוב ריק לירוק מלא כל טוב. ללא ספק, מכון וויצמן יפתח די מהר את החומר הכי טוב במזרח התיכון. בשילוב עם טפטפות תוצרת ישראל והרבה שמש ים תיכונית, ללא ספק, יחסי המיסחר והכלכלה האזוריים גם הם יפרחו. בן גוריון בטח ירקד הורה בקיברו מרוב שימחה.

מי לא ירצה לעשות איתנו שלום ולקנות חומר ישראלי משובח לקידוש בסוף השבוע? סביר בעיני שכולם באזור יתחננו לאיזה שכטה ממיקטרת השלום, ואז הם אולי יחייכו, יצחקקו מכל מיני שטויות מטופשות למשך חצי שעה בלי לשים לב שהזמן עבר, יתחבקו כרעים, יאכלו כמשוגעים רעבים ואולי ירגעו. אפילו ביבי יוכל לשבת באוהל של שלום עם אבו מאזן, לשאוף ולעשן יחד עם אוייבים לשעבר את נרגילת השלום.

אולי ההסכם שמזכיר המדינה קרי לא הצליח להביא, אפילו שכבר יצא יצא לו עשן לבן מהאוזניים, היה מצליח יותר טוב עם היה יוצא לבכירים שבסוכת השלום עשן ירוק מהנחיריים.

כמובן, לא הייתי ממליץ להפריח את המידבר אם הייתי סבור שזה רעיון רע. להפך הוא הנכון. לדעתי השכנים ישמחו מאוד לעשות עימנו עסקים כי לא יהיה מופלא ומשובח כמו החומר הישראלי, כאמור, הראש היהודי, טפטפות, שמש, מכון וויצמן, הנדסה גנטית וכל זה. חוץ מזה, אינני באמת ממליץ לנוער לצרוך סמים לא חוקיים, חס וחלילה. שימשיכו לנהוג במהירות מופרזת רק עם הוודקה, שזה בריא וחוקי. למרבה הצער מסטולים בכביש בדרך כלל חושבים שהם טסים אבל כולם עוקפים אותם כי הם בעצם רק זוחלים מנומנמים עם עיניים אדמות.

את החוששים מחשיש הייתי מרגיע באמירה הקאפיטיליסטית המרגיעה שהמדינה לא רק תרוויח הרבה שכנים רגועים ומרוצים מהודו ועד כוש, אלא גם המון עושר יבוא ממסים. ענף היצוא יפרח, מקומות עבודה יווצרו, העם יהיה רגוע, אולי קצת פחות מהפכני ומעוצבן בגלל שאומנם מותר לו לקנות אלכוהול מסוכן, קטלני והרסני חופשי על הבר, אבל מחירו ממש מאוד מקשה על הדבר.

אם יתמהמהו הרבה  בנושא הלגליזציה, אזרחים, חס וחלילה, יפיקו אלכוהול לבד מקליפות תפוחי אדמה תוססים בבית, ויגדלו בעציצים מוצרי צריכה ירקרקים ללא כל תשלום של מסים. לפיכך, אם המדינה רוצה להעלות הכנסות, לקדם שלום ורגיעה אזורית ולרצות את העם, תוך כמה חודשים אפשר לראות את פריחת ההשקעה הזו. מי שמשום מה חושב שעישנתי משהו לפני שכתבתי את הדברים מוזמן להציץ בקישורים. חוץ מזה, אינני פוליטיקאי, ולכן מותר לי לדבר אמת ולהציג את הדברים ביחד עם הסברים אמינים.

ניתן לראות שאנשי עסקים באמריקה כבר מזהים את הפוטנציאל הירקרק שבגידול פריחות ירקרקות בגן הירק הירוק. אצלנו נראה עוד לא ממש הגשימו את חזונו של הזקן להפריח את המדבר. מה לעשות. פוליטיקה חדשה לוקחת שנים לבנות. נראה איך יתפתח הדבר, אולי עוד לא מאוחר.