לא מצטרף למצעד המריחואנה: מושל טקסס ריק פרי קושר את הלגליזציה של מריחואנה לרצח

מושל טקסס הרפובליקני, ריק פרי, קשר בחודש שעבר את הלגליזציה של מריחואנה לרצח והזהיר כי דקרימינליזציה של סמים שולחת את המסר "שזה בסדר."

במהלך פאנל סמים בפורום הכלכלי העולמי בשוויץ, פרי נשאל על התמיכה העולה ללגליזציה של מריחואנה. מנחה הפנל, אנריקה אסבדו, ציין כי הנשיא ברק אובמה, מנהיג הרוב בסנאט הארי ריד ומושל ניו ג'רזי כריס כריסטי, דיברו כולם לאחרונה על רפורמה בחוקי המריחואנה.

פרי התעקש שהוא לא רוצה להצטרף ל"מצעד" המריחואנה.

"אני חושב שזה חשוב מאוד שהמדע ימשיך לשחק תפקיד חשוב ביותר בזה לפני שאנחנו קופצים למסקנה כלשהי ולפני שאנחנו קופצים לחלקו הקדמי של המצעד, רק בגלל שהוא הולך למקום כלשהו, כי אנחנו חושבים שזה מה שדעת הקהל רוצה," הוא אמר.

"ואני רוצה לשתף רק דבר אחד – או להגיב למזכ"ל האו"ם , קופי אנאן – על פורטוגל והלגליזציה של סמים שם. בחמש השנים מאז שזה החל שם, יש עלייה של 40 אחוזים בשיעור מקרי הרצח במדינה זו. אנקדוטלי, אני לגמרי מבין את זה, אבל העובדה היא שאנחנו צריכים להסתכל על כל הנתונים , על המדע ."

"חבר הקונגרס לשעבר, פטריק קנדי העיר לנשיא אובמה על השוואה שלו בין מריחואנה ואלכוהול," פרי ציין. המריחואנה שאובמה עישן בצעירותו לא הייתה זהה למריחואנה "המשופרת גנטית, והחזקה מאוד" שנמצאת כיום בשימוש , הוא טען.

מאוחר יותר בדיון , פרי חשש שביטול עונשים פליליים עא החזקת מריחואנה תשלח את המסר "שזה בסדר" להשתמש בסמים.

"השאלה עבורי היא האם הכלכלה של המריחואנה היא באמת מה שמניעה את זה ואנחנו כחברה וממשלה אומרים שזה בסדר לעשן מריחואנה – עשינו לזה דקרימינליזציה – ובעצם אומרים שזה בסדר שתוכלו להשתמש, תחשבו על זה, הנה הדברים הרעים שזה גורם, מה זה יעלה לחברה שלנו? איזה מסר אנו שולחים לגברים ונשים צעירים כשאנחנו אומרים להם שזה בסדר."

" האם זה שווה יותר מהעלות של הכסף שהולך לקרטלים או פחות? אני לא יודע ," אמר פרי.

מושל טקסס חשש שזה יהיה יקר מדי לחנך את הציבור לגבי הנזקי במריחואנה. כשנשאל האם המלחמה בסמים שיפרה את המצב, פרי הגיב בשאלה משלו: "כמה זמן אנחנו כבר לוחמים בטרור?

מאוחר יותר ריק פרי הפך את עורו ורמז שהוא בעצם כן מעוניין להוביל לכיוון רק ביתר זהירות:

"מה שאני יכול לעשות כמושל של המדינה השנייה בגודלה במדינה הוא ליישם מדיניות שתתחיל להוביל אותנו לעבר דקרימינליזציה ותמנע מאנשים ללכת לכלא ולהרוס את חייהם, וזה מה שעשינו בעשור האחרון. יש כמה חלופות מבלי להיכנס ולעשות את הצעד הגדול והמלא לדקרימינליזציה לשלוח מסר לאנשים שזה בסדר."

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

לתגובה