כתבתי את הדברים בצורה ברורה יותר גם למי שלא מכיר אותי באופן אישי. אני מתחננת, בבקשה שתפו

10/10/2013
שלום רב,

אני כותבת, נואשת, מתחננת, זקוקה למישהו שיכול לבירוקרטיה הנוראית של הקנאביס הרפואי ושיוכל לנסות לגאול אותי מייסורי.

שמי יעל, אני בת 38 וחולה במחלת קרוהן. לצערי אני מוגדרת כאחד המקרים המורכבים והקשים וכבר עשר שנים חיה לרב בבתי חולים ועוברת ניתוחים, טיפולים ופרוצדורות אינספור.
למרבה הצער, אני סובלת ממצב רפואי נדיר (לא אלאה אתכם בפרטים) בו אני מפתחת רגישות ותופעות לוואי קשות לכמעט כל תרופה אפשרית. בפרט, אינני יכולה להשתמש במשככי כאבים כלשהם פרט לקנאביס רפואי. אני שונאת את הקנאביס (הוא הופך אותי לזומבי) אבל כשהכאבים מגיעים לשלב הבלתי נסבל אין לי הרבה ברירות כיון שאני לא יכולה להשתמש בתרופות נרקוטיות (אופיאטים). לא אלאה אתכם בסיבות לכך.

לפני כחודש עברתי עוד ניתוח קשה ומורכב. זהו ניתוח הכרוך בכאבי תופת ואנשים נאלצים להשתמש במורפיום כחודשיים לאחר הניתוח על מנת להתמודד עם הכאבים. אני לא מאחלת אפילו לשונאי לעבור את הניתוח שעברתי ולסבול כאבי תופת מהגיהנום כי אי אפשר לתת לי נרקוטיקה. למרבה הצער, קנאביס אינו חזק כמו נרקוטיקה. בכיתי, צרחתי וייללתי שלושה שבועות עד שהכאבים השתפרו לרמה שהקנאביס סוף סוף השפיע.

מה לעשות והריאות שלי לא עומדות בעישון הקנאביס (עוד סיפור ארוך שלא אפרט כאן) ואני משתמשת בשמן קנאביס (טיפות שמטפטפים מתחת ללשון).
משרד הבריאות שינה את הנוהל ועכשיו ברשיון לשימוש בקנאביס רפואי צריך להיות כתוב במפורש אם הרשיון הוא לפרחים יבשים לעישון או לשמן קנאביס. רצה הגורל ומועד חידוש הרשיון חל ממש לפני הניתוח. מרפאת הכאב שלחה בקשה לחידוש עבור שמן קנאביס (יש ברשותי העתק וזה כתוב שם הכי ברור שאפשר). אבל במשרד הבריאות כמו בחלם חידשו לי רשיון לפרחי קנאביס יבשים ולא לשמן. למה? ככה. פקסים, טלפונים, כלום לא מצליח לשנות. הם אפילו לא מוצאים אותי במערכת (חלם כבר אמרתי?).

שמן הקנאביס שברשותי נגמר ואין לי איך להזמין עוד בגלל הרשיון השגוי.
הלואי ויכולתי כמו אדם רגיל אחרי ניתוח קשה לקבל מורפיום, אוקסיקוד ודומיהם. אבל אני לא יכולה.
אין עם מי לדבר. מה אני אמורה לעשות לכל הרוחות? לחזור לצרוח ולבכות מכאב?!? שלא לדבר על הלחץ הנפשי והתקפי החרדה שכל הסיפור גורם לי (כאילו לא די שאני צריכה להחלים מניתוח מורכב וקשה). בנוסף עקב הקרוהן אני סובלת מכאבי פרקים קשים ובחילות שגם עבורם אני זקוקה לקנאביס.
אני כבר שבוע בלי קנאביס והסבל בל יתואר. כל נסיונותי לתקן את הטעות שמשרד הבריאות עשה ברישיון עולים בתוהו ואני נואשת, סובלת ומותשת שלא לדבר על עד כמה קשה להילחם כאשר מצבך הבריאותי כה קשה ואתה סובל מכאבי תופת.

אני מתפללת שיש ביכולתו של מישהוא לעשות משהוא על מנת לעזור לי. כל יום שעובר הוא גיהנום נצחי עבורי.

אנא מכם, אם יש ביכולתכם לעשות משהוא על מנת לעזור לי, אודה לכם מקרב ליבי.
שמי יעל סיגל, ת.ז. 038245577, המייל שלי yael.sygal@gmail.com והטלפון שלי 050-2414141 (אני חורגת ממנהגי שלא לפרסם פרטים אישיים באינטרנט, אבל כמו שנאמר, מצבים נואשים מצריכים צעדים נואשים).

גם אם אין ביכולתכם לעזור לי, אנא שתפו בתקווה שיגיע למישהוא שיוכל לעזור.

תודה רבה, יעל.

Related posts

One Thought to “כתבתי את הדברים בצורה ברורה יותר גם למי שלא מכיר אותי באופן אישי. אני מתחננת, בבקשה שתפו”

  1. […] Previous: מדוע אני רוצה להפוך את הסמים לחוקייםNext: כתבתי את הדברים בצורה ברורה יותר גם למי שלא מכיר אות… […]

Leave a Comment