בני אדם מעשנים קנאביס או לוקחים פטריות, דולפינים מוצצים דגי אבו נפחא וחתולים עושים Catnip.

הצמח מכיל תרכובת בשם נפטלקטון (Nepetalactone) שגורם לאפקט הזיה, יש כאלה שאומרים שההשפעות שלו דומות ל LSD, אחרים אומרים שהם יותר דומים לעישון מריחואנה (כמה אנשים טוענים כי עישון גורם catnip ממסטל כמו מריחואנה, לא שאנחנו ממליצים לנסות את זה)

נפית החתולים הוא צמח יעיל בהרחקת מזיקים ,בעת שהחתול בא במגע עם הצמח, הצמח משחרר שמן אתרי המרחיק מהחתול מזיקים כמו פרעושים וקרציות, כמו כן הצמח מרחיק עכברים ומזיקים אחרים וכמובן את אויבי הקיץ הגדול היתושים….

הנפטלקטון הוא צמח המושך, ממסטל ומשגע את החתולים ..

התגובות האופייניות כוללות :

לעיסות, ליקוקים, נענועי ראש, סנטר, לחי, ושפשוף הגוף או התגלגלות באדמה , כן כן, בדיוק בסדר הזה.תגובות נוספות עשויות לכלול מתיחות, נזילת רוק, קפיצות, ליקוקים, תוקפנות והיפראקטיביות. Catnip לא ממסטל בני אדם כמו שהוא ממסטל חתולים, הוא בעל השפעה מרגיעה וכפי שהזכרנו קודם יש הטוענים שהוא דומה לעישון מריחואנה.

האם נמרים אוהבים Catnip?  נמר הוא חתול מגודל וכן..הוא מת על זה

בני האדם  לרוב שותים Catnip כמו תה, הוא מצויין להרגעת כאבי בטן ועוזר להרדם בקלות.

מתכון לתה Catnip:

שימו 1-2 כפיות של catnip מיובש לתוך כוס ולהוסיף מים חמים (לא רותחים).

ממתינים 10 דקות, ניתן להמתיק עם דבש ולימון (אופציונלי).

Catnip גם יכול לשמש כתוספת בבישול וסלטים.
Catnip  שימושי לטיפול בקלקול קיבה, כאבי ראש, חום, שיעול, נדודי שינה, ואבעבועות שחורות.
הצמח משמש גם לטיפול בחתכים, מחקרים מראים שיש לו איכות ריפוי טבעיות. מרסקים עלי catnip טריים,מועכים עם מעט מים ושמים על הפצע….אם ניסיתם,ספרו לנו מה קרה.
 
שימושים רפואיים אחרים לcatnip כוללים חומרי הרדמה, אנטיביוטיקה, משתן, הרגעץ כאבי עוויתות, סם להרגעת שרירים ,ראומטיזם, צמרמורות, דלקת מפרקים, טחורים וכאבי שיניים.
 

שים בהריון צריכות להימנע מcatnip, מכיוון שהוא יכול לגרום להתכווצויות של הרחם.

לא כל החתולים רגישים לצמח הנפית באותו האופן, משום שככל הנראה, היכולת שלהם לזהות אותו קשורה בנוכחות של גן רצסיבי תורשתי. לחתולים אשר נושאים שני העתקים של גן זה, צמח הנפית יהיה בעל השפעה חזקה במיוחד, לחתולים אשר נושאים רק העתק אחד, ההשפעה תהיה ניכרת, והחתולים אשר לא מחזיקים בגן זה כלל לא יגלו שום עניין מיוחד בצמח. מחקרים מראים כי בערך שני שלישים מן החתולים הם בעלי רגישות לצמח.

cats-wallpapers-curious-cat-high-definitionhigh-definition-s