כסף תמורת הברחת סמים: "כך פיתיתי את החייל תומר חזן, ורצחתי אותו"

בלעדי: לידי וואלה! חדשות הגיעו מעדות הנאשם נידאל עמאר בחקירתו, בגין הרצח של החייל ליד קלקיליה, מהן עולה שלחזן הוצעו 10,000 שקלים עבור הברחת סמים לישראל

בספטמבר האחרון, פיתה נידאל עמאר, פלסטיני תושב הכפר בית אמין שבאזור קלקיליה כבן 42, את תומר חזן, חייל צה"ל בן 20 מבת ים, להתלוות אליו לנסיעה למקום מגוריו. לאחר שהשניים, שעבדו יחד במסעדת "צחי בשרים" בבת ים, הגיעו במונית להתנחלות שערי תקווה הסמוכה לקלקיליה, הוביל נידאל, בסיוע אחיו, את חזן לשטח פתוח בכפר עזון הסמוך שם הרג אותו והסתיר את גופתו בבור מים. זאת, במטרה להשתמש בו כקלף מיקוח לשחרור אחיו הכלוא בישראל.

גורמים המעורים היטב בחומרי חקירת הרצח, אמרו לוואלה! חדשות כי מה ששכנע את חזן לחצות את גדר הגבול ולהגיע לשטחי הרשות הפלסטינית, הייתה השתתפות בעסקת סמים. על פי אותם גורמים, עמאר סיפר בחקירה שהיה ביחסי ידידות קרובים עם חזן במסגרת עבודתם המשותפת במסעדת "צחי בשרים", ולכן הוא סימן אותו כיעד המרכזי לחטיפתו. לצורך כך, הוא היה זקוק לסיפור כיסוי, אשר ישכנע את חזן להגיע עמו אל השטחים. הסיפור שבדה עמאר היה פשוט: שיתוף פעולה בהברחת סמים.

מספר ימים קודם לחטיפה סיפר עמאר לחזן כי הוא וחבריו בכפר הצליחו להשיג כמות סמים גדולה, ככל הנראה מסוג חשיש. עמאר ביקש מחזן לסייע להם להבריח אותם אל תוך שטח ישראל. על פי התכנון של נידאל, כפי שסיפר לחזן, הוא יגיע עימו אל הכפר הפלסטיני, משם יצאו בחזרה אל ישראל עם הסמים. תמורת סיוע זה הבטיח עמאר לחזן סכום של עשרת אלפים שקלים.

חזן עצמו, שמעולם לא היה מעורב בעניינים פליליים, נפל בפח אותו טמן לו עמאר. ביום שישי ה-20 בספטמבר נפגשו עמאר וחזן ליד מסעדת "צחי בשרים", ועלו על מונית משותפת לכיוון בית אמין. במהלך הנסיעה התקשר עמאר אל אחיו סאלם שהמתין לו מבעוד מועד. "אני בדרך הביתה, הכבשה איתי", אמר לו בערבית, כשהוא מתכוון כמובן לחזן. בשעה 10:00 בבוקר הגיעו לאזור ההתנחלות שערי תקווה ועברו לשטח הפלסטיני דרך פרצה בגדר. גם בשלב זה לא חשד חזן כלל, על אף שראה במו עיניו כי אין כל קושי לעבור מהצד הפלסטיני לצד הישראלי. עמאר נתן לחזן כובע ומשקפי שמש. "זה כדי שלא יזהו אותך בכפר", אמר לו. לאחר שעברו את הגדר, עלו השניים לכלי רכב יחד עם סאלם, ונסעו למבנה נטוש, לשם היו אמורים, ככל הנראה, להגיע ה"סמים". סאלם עזב את המקום, וחזר רק כעבור שעתיים.

בשלב זה נכנסה תוכניתם הזדונית של האחים עמאר לשלב המכריע: כשחזר לאחר שעתיים, בשעת צהריים, נכנס סאלם למבנה, כשפניו מכוסות והוא לבוש במדים מנומרים. הופעה חיצונית זו שימשה אותו כדי להתחזות לשוטר פלסטיני. חזן המבוהל לא ידע מה לעשות, ונענה לדרישות האיש עם המדים שעמד לנגד עיניו. "אל תתנגד, הכול יהיה בסדר", אמר לו נידאל. סאלם רעול הפנים הורה להם להרים ידיים ולעמוד עם הפנים אל הקיר, תוך שהוא אוזק את חזן באזיקון פלסטיק ומניח פד על עיניו. "אני חייל", זעק לו חזן, "לא ידעתי שזה אסור לבוא לפה".

המשך כתבה

walla

 

Related posts

Leave a Comment