כל מה שאתה צריך לדעת על חוקי המריחואנה החדשים של קולורדו

החל ב-1 בינואר 2014, מכירת מריחואנה למטרות פנאי תהיה חוקית בקולורדו. ככה זה יעבוד:

מי יכול לעשן מריחואנה?

החל ב-1 בינואר, כל אדם מעל גיל 21 יוכל מבחינה חוקית להשתמש במריחואנה. עבור אלה מתחת לגיל 21, זה לא יהיה חוקי, אם כי קטינים יוכלו להנות מהיתרונות של המריחואנה הרפואית עם הסכמת הוריהם.

קולורדו הפכה את המריחואנה הרפואית לחוקית כבר בשנת 2000. אנשים שיש ברשותם כרטיס מריחואנה רפואית ימשיכו לפעול לפי אותם הכללים, פרט לכך שדמי הרישום השנתי מצטמצם מ-35 ל-15 דולר. (התשלום היה במקור 91 דולר אבל הופחת ב-2011.)

מאיפה אנשים קונים מריחואנה?

בסופו של דבר, אנשים יוכלו לקנות את החומר בחנויות ממכר. אף אחד לא יודע כמה חנויות יפתחו ב -1 בינואר, וזה יכול להיות רק קומץ קטן.

קולורדו היא ביתם של יותר מ-500 בתי מרקחת למריחואנה רפואית והאופן שבה המערכת מוגדרת, היא שרק חנויות אלו זכאיות להפוך לחנויות פנאי. 160 כבר הגישו בקשה לרישיון, אך עדיין לא אושרו באופן רשמי.

כמה מריחואנה יכולים אנשים לקנות?

אלה עם תעודת זהות של המדינה יהיו רשאיים לרכוש אונקיה (28 גרם) בכל פעם שהם מבקרים בחנויות הממכר, בעוד שתיירים יוכלו לקנות רבע אונקיה (7 גרם).

כמה תעלה המריחואנה?

מריחואנה תימכר עבור 25 עד 30 דולר ל-3.5 גרם. בנוסף יש גם מס מדינה של 25%, המהווה כ-7 דולרים נוספים למכירה. זה עדיין יהיה זול יותר מאשר בשוק השחור, ששם העלות היא 50 דולר בממוצע עבור 3.5 גרם. למריחואנה רפואית יש רק מסים מקומיים וארציים שחלים עליה, אשר נעים בין 3% ל-5%.

איך אדע שהמריחואנה שלי היא אמיתית ומה יש בתוכה?

מריחואנה שנרכשה בחנויות הממכר חייבת להופיע עם תווית המפרטת את העוצמה שלה וגם את כל סוגי חומרי ההדברה או קוטלי הפטריות שהיו בשימוש בזמן הגידול שאינם אורגניים.

כמה מריחואנה אנשים יכולים לגדל?

אנשים בוגרים יכולים לגדל שישה צמחים ומשקי בית יכולים לגדל בסך הכל 12 צמחים לשימוש פנאי.

איפה אנשים יכולים לעשן באופן חוקי?

לאנשים בדנבר מותר לעשן גראס כל עוד הם נמצאים על רכוש פרטי באישור הבעלים, כולל המרפסת הקדמית – גם אם זה נראה מהרחוב.

מאיפה החנויות יקבלו את המריחואנה שלהם?

עד אוקטובר 2014, חנויות הממכר חייבות לגדל לפחות 70% מהחומר שהן מוכרות. באופן דומה, מגדלי הקאנביס יצטרכו למכור 70% מהתוצרת באופן קמעונאי, ואילו את היתרה הם יוכלו למכור לחנויות אחרות.

האם תהיה לקולורדו מספיק מריחואנה כדי לספק את הביקוש?

יש אנשים שמאמינים שהאספקה ​​של המריחואנה החוקית לא תהיה מסוגלת לעמוד בביקוש של ה-1 בינואר, במיוחד מאז שערים גדולות, כגון אספן, אורורה ובולדר, כבר הודיעו שלא יהיו ערוכות למכור עדיין את העשב המבוקש.

ישנה גם ספקולציה שמספר החנויות שיפתחו לא יהיו מסוגלות להתמודד עם הקהל ועם סידורי הביטחון. יהיה ניתן לרכוש במזומן בלבד.

היכן ניתן לפרסם את המריחואנה?

מודעות מריחואנה יורשו להופיע במגזינים וערוצי טלוויזיה מקומיים. הם לא יורשו להופיע במקומות שבהם סביר להניח שילדים יראו אותם. הם יורחקו מתוכניות טלוויזיה שבהן יותר מ 30% מהקהל צפוי להיות מתחת לגיל 21 . מודעות חיצוניות כמו שלטי חוצות ומדבקות על אוטובוסים הם לגמרי מחוץ לתחום.

איך המדינה תסדיר את ענף המריחואנה?

עסקי מריחואנה חייבים להיות מורשים והם יידרשו לתעד את כל הפעולות שלהם מהזריעה עד למכירה באמצעות תוכנת מעקב שפותחה על ידי קבלן שהוזמן על ידי המדינה.
המעקב, יחד עם הגבלות על איך ניתן להעביר את המריחואנה, נועד להבטיח שהחומר לא יזרום אל מחוץ למדינה. העסקים כפופים גם לביקורת או בדיקה על ידי אגף אכיפת מדיניות המריחואנה בכל עת.

ומה עם הילדים?

חברי מועצת דנבר נתנו אישור ראשוני להרחיק את המריחואנה לפחות 1,000 מטר מתחומי בתי הספר, שהוא זהה לגבי מריחואנה רפואית. כמו כן, מריחואנה שנרכשה מהחנויות חייבת להיות בחבילות אטומות, ועמידות לילדים לפני שהן עוזבות את החנות.

האם אנשים יפוטרו מעבודתם בגלל עישון גראס?

הם יכולים להיות. כל חברה פרטית יכולה לקבוע חוקים משלה לגבי מריחואנה.

יהיה מותר לאנשים לנהוג בזמן שהם מסטולים?

מבחינה טכנית זה לא חוקי וזה יכול לגרום למעצר על נהיגה תחת השפעה, בדיוק כמו אלכוהול, לכל אחד עם 5 ננו גרם או יותר של THC במערכת שלו תוך כדי נהיגה. אבל ליקוי מריחואנה יכול להשתנות במידה רבה מאדם לאדם וקשה לזהות אותו בצורה מדויקת. המעשנים הרגילים יכולים לשמור על רמה של 5 ננוגרם של THC בדם באופן קבוע, גם אם הם כבר לא עישנו יותר מ-24 שעות.
זה לא חוקי לעשן או לאכול מריחואנה ברכב נע, אבל מותר להחזיק את החומר במכונית כל עוד הוא נמצא במכל סגור.

יהיו מותר לאנשים לקחת מריחואנה במטוס – אפילו אם זה רק לעיר אחרת בקולורדו?

לא ולא. לכל עיר ומחוז בקולורדו תקנות משלו לגבי מריחואנה, כאשר בדנבר נוטים להיות הרגועים ביותר. בדוק את אתרי האינטרנט המקומיים למידע נוסף.

האם אנשים שנמצאים בכלא על פשעים הקשורים למריחואנה ישוחררו?

לא, לחוקי המריחואנה החדשים תהיה השפעה אפסית על אלה היושבים כרגע בכלא. ב-2012, המדינה הודיעה כי היא תסגור את חלק מהחקירות הנוכחיות לגבי פשעים הקשורים למריחואנה.

האם המדינה תרוויח מזה כסף?

כל עסקי המריחואנה חייבים להיות עם רישיון ולשלם מיסים הנעים בין 2750  ל-14,000 דולר. כמו כן, הבוחרים העבירו חקיקה בנובמבר שמטילה 15% מס על המחיר הסיטונאי ו-10% מס מכירה ראשוני על המחיר הקמעונאי למריחואנה למטרות פנאי. משמעות הדבר הוא שהמדינה מרוויחה מס של 25% על מכירות מריחואנה למטרות פנאי, אשר צפויות להכניס כ-70 מיליון דולר בשנה.

מה המדינה תעשה עם הכסף הזה?

הכסף ישמש לפרויקטים של בניית בתי ספר ואכיפה של תקנות על תעשיית המריחואנה הקמעונאית.

 

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה