כך מייבשים את ת"א מסמים

40 לוחמי מג"ב פשטו על בתים באזור המרכז, והצליחו לשים את ידם על שלוש מעבדות סמים ועצרו 12 איש. במג"ב משבחים את אנשי המכס בנתב"ג, יום לאחר הביקורת החריפה של מבקר המדינה על פעולתם

לא חלפו ימים רבים מאז חשף מבקר המדינה דו"ח נוקב על המחדלים של כוחות השיטור והמודיעין בנתב"ג, שאחראים לעצור את ייבוא הסמים ארצה, ובמג"ב ממהרים לפרסם היום (ה') פרטים על מעצרם של מייבאי סמים ומגדליהם, וכן על תפיסתן של שלוש מעבדות לייצור סמים.

על פי המשטרה, יחידת שחר 101 תל אביב של משמר הגבול יחד עם משטרת המחוז, סיימו מבצע שארך של 22 שעות, ובסיומו עצרו לחקירה 12 חשודים. 40 לוחמי היחידה תפסו שלוש מעבדות לגידול סמים, וכן עשרות שתילי מריחואנה וכן אמצעי גידול של סמים ועזרים להכנתם.

 

אך לגבי המבצע הנוכחי של מג"ב נמסר כי לאחר שהשוטרים הוציאו צווי חיפוש מימ"ר תל אביב, הגיעו לוחמי 101 לכמה בתים ברחבי גוש דן: בתל אביב, בת-ים, חולון, רמת השרון, בני ברק ועוד. הם ערכו חיפושים בעקבות חבילות הזרעים, ובאחד המקרים נעצרה אישה בשנות ה-30 לחייה. בביתה נתפסו עשרות שתילי מריחואנה ששתלה לאחר שהזמינה זרעים באינטרנט. "בית שכור ברשפון הפך למעשה למעבדת סמים לכל דבר ועניין", סיפר אחד הלוחמים שהשתתפו בחיפוש.

 

מפקד יחידת שחר 101 תל אביב, סנ"צ מיכה גפני, אמר: "המבצע הוא חלק מהמאבק המשטרתי בכל הארץ נגד גידול סמים והפצתם. הדרך מזרעוני קנאביס המגיעים מחו"ל למעבדת סמים ביתית קצרה. מבחינתנו הגעת החומר ללקוח היא ההזדמנות הטובה ביותר לחשוף את המעבדות האלו. הצלחות כאלה ואחרות מביאות את שוק הסמים הקלים ל'תקופת יובש', המעידה על פעילות ענפה".

ynet

Related posts

Leave a Comment