כימאי משטרת פלורידה חשוד בגניבת ראיות סמים: אלפי מקרים בבדיקה

ייתכן שאלפי מקרי סמים פליליים מכל רחבי מרכז וצפון פלורידה סוכנו על ידי כימאי משטרה שכעת תחת חקירה בחשד לגניבת תרופות לשיכוך כאבים מחדר ראיות במשך מספר שנים.


המחלקה לאכיפת חוק בפלורידה אמרה בשבת כי היא החלה בחקירה של הכימאי, שעובד במעבדת הפשע האזורית פנסקולה וקשור ל-2600 תיקים פליליים מאז 2006 ב30 מחוזות בפלורידה. המשטרה לא שחררה את שמו של הכימאי.

משככי כאבים חסרים בחדר הראיות במשרד השריף במחוז אסקמביה דרבנו את החקירה, מסרה המשטרה. משככי הכאבים הוחלפו בתרופות הנמכרות ללא מרשם. חוקרים קבעו כי במקרה שהתרופות היו חסרות התברר להם שהם נותחו על ידי כימאי אחד בלבד מפנסקולה (מעניין מי?).

הדבר הוביל את החוקרים לסוכנויות אחרות ברחבי פלורידה, כדי לבדוק את כל התיקים שטופלו על ידי הכימאי – כמעט 2,600 תיקים של 80 רשויות לאכיפת חוק שנפרשו ב-35 מדינות ו-12 מעגלים שיפוטיים.

"למה שקרה כאן, לכאורה, יש פוטנציאל לשים בסיכון את המאמצים הנרחבים של רשויות אכיפת החוק, תובעים, ובתי משפט, ברבים מהמקרים שטופלו על ידי האנליסט הזה", אמר היועץ המשפטי לממשלת פלורידה, פאם בונדי, בהודעה שפורסמה בשבת. "המאבק שלנו נגד שימוש בסמי מרשם בפלורידה היה מוצלח מאוד בשלוש השנים האחרונות ואני לא אסבול כל פעולה שתאפשר לפגוע בהצלחה המתמשכת שלנו לפטור את הבעיה הזו במדינת פלורידה."

רוחבה של ההשפעה, במבט ראשון, עשויה להיות קטנה יותר מזו של כימאית מדינת מסצ'וסטס, אנני דוקהאן, שנכלאה בנובמבר לאחר שהודתה באשמת 27 עבירות של שיבוש הליכי משפט, שבועת שקר, שיבוש ראיות ואישומים נוספים. דוקהאן שיקרה לגבי הנוכחות של סמים בדגימות מעבדה על פני תקופה של תשע שנים, רישום כוזב בבדיקות, זיוף ראשי תיבות של קצין ראיות כדי לחפות על ההתנהגות הבלתי הולמת שלה, שיקרה לגבי האישורים האקדמיים שלה על דוכן העדים במהלך המשפטים שבהם היא נתנה עדות ופשעים נוספים. בתי המשפט ביטלו מאות הרשעות כתוצאה מכך.

 

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

לתגובה