קציני משטרה קנאים יירצו אולי להחביא את האזהרה הזו: צווי חיפוש אינם חסינים מאש חיה, וגם לחשודים בסחר בסמים הזכות להגן על עצמם מפני פולשים.

זה לפחות הפסיקה של שופט אחד מטקסס, שבתחילת שבוע שעבר סירב להגשת כתב אישום כנגד מגדל מריחואנה, הנרי ג'י. מקגי שהרג ביריות את סגן השריף של מחוז בורלסון שנכנס לביתו עם צו חיפוש.

סמל אדם סוודרס וצוות של חוקרים הגיעו לביתו של מקגי, מחוץ ליוסטון, בשעות הבוקר המוקדמות של ה-19 בדצמבר. הם הגיעו במטרה לבצע חיפוש אחר נשק ומריחואנה. כאשר פרצו לביתו במקום לדפוק בדלת, הם גילו במהרה שלהנרי מקגי יש אקדח. באמצעות האקדח הרג הנרי את סגן השריף סוודרס.

הנרי הניח שמדובר בשוד. למרות שהשופט שחרר אותו מרצח איש חוק בתפקיד, הם כן האשימו אותו באחזקת מריחואנה ונשק, למרות שהנשק שלו היה חוקי ורשום. "זה היה נורא שסגן שריף נהרג, אך הנרי מקגי האמין שהוא וחברתו נמצאים בסיטואציה אחרת, בשוד", אמר העורך דין דיק דגורין. "הוא עשה מה שהרבה אנשים היו עושים במצבו, הוא הגן על עצמו, ועל החברה שלו".

דיק דגורין, עורך דין כחמישים שנה אומר שאיננו זוכר מקרה ששופט סרב להגשת כתב אישום כנגד נאשם בהריגת שוטר. כפי שצויין במאמר אחר, זה לא מקרה יוצא דופן רק בטקסס, אלא במדינה כולה, אנשים שביתם נפרץ על ידי שוטרים, בדרך כלל לא זוכים ליחס כזה.

התובעת המחוזית במחוז, מסרה הצהרה שהיא מאמינה שהמשטרה עקבה אחר הנהלים הסטנדרטים במהלך התקרית שהפכה בשניות לכאוס.

יחד עם זאת, כותב ג'ייקוב סולן במאמרו היתה זו המשטרה ולא מקגי, שיצרו את הכאוס בו נהרג סוודרס. אם המריחואנה הייתה חוקית לא היה לשוטרים  מה לחפש שם, אבל גם בלי הפרט הזה, אין שום זכות לשוטרים לפרוץ דלתות של אזרחים.