מהר! האם אתם יכולים לציין נושא פוליטי שזכה ל 75 אחוזי תמיכה בטנסי? כאשר 7 אחוזים ללא דיעה ורק 18 אחוז מתנגדים??? יין בחנויות מכולת? לא. אקדחים בפארק? רחוק מכך. פאי תפוחים?  סקר של אוניברסיטת טנסי שפורסם השבוע מוצא ש-75 אחוזים מהמצביעים בעד מריחואנה רפואית. איך זה קרה?

ראשית, אלפים בטנסי ומשפחותיהם ראו בעצמם שהמריחואנה היא תרופה יעילה ובטוחה, שעובדת היכן שהתרופות-סמים-כימקלים-חוקיים נכשלו. האנשים האלה מאמינים למראה עיניהם ולא ללוחמה הפסיכולוגית של האיסור שטוען שמריחואנה רפואית היא הונאה של אנשי-הזובמים החיים ביננו.

שנית, המדע תומך באנשי הזומבי – כמו גם ניסיון שימוש של 5,000 השנים האחרונות על ידי עשרות מיליוני אנשים שלא הפכו לזומבים. עם יותר מעשרים אלף מחקרים ואישור ה-FDA ליותר מששת אלפים ניסויים קליניים, זה כבר לא אפשרי לומר "אין לנו מספיק מידע על הצמח". זו תהיה הונאה שנובעת ממניעים לא מוסריים לטעון: "לא איננו יודעים מספיק כדי לתת לכם מריחואנה, אבל… אנחנו יודעים מספיק כדי לדחוף לכם סמים ורעלים במינונים קטנים".

ולסיום, יש לנו את ההיסטוריה, החל מ-1996, של 20 מדינות ומחוז קולומביה עם רופאים המאשרים גישה למריחואנה רפואית. ניתן ללמוד מהניסיון שלהם כדי ליצור את הלגליזציה הרפואית. זה מה שעשינו בטנסי עם חוק הקנביס הרפואי קוזר-קון.

החוק נקרא על שם משפחת קוזר שעזבה את טנסי כדי לקבל טיפול להתקפים של בתם, ועל שם אשתי המנוחה, ג'יין קון, שמצאה הקלה באמצעות המריחואנה מטיפולי הכימו-"תרפיה". החוק ייצור עבודות לחקלאים, וכאשר ייושם במלואו הוא יעלה את ההכנסה השנתית של המדינה בכ-100 מיליון דולר. חשוב יותר, זה ייצור מערכת רגולציה בטוחה להפצת המריחואנה בלי דילרים מפוקפים או מונופלים ממשלתיים מפוקפקים יותר שיעמדו בין החולים והגישה לצמח המרפא, כמו שקורה היום במדינות דיקטטורה חשוכות, הייתם מאמינים?

מדינות כאלה, רואות את העובדה הבאה כחיסרון: החוק יחסוך כספים למשלמי המיסים, לבתי-חולים ולחברות הביטוח כתוצאה מכך שהמריחואנה תחליף תרופות יקרות. משפחת מאטיסון עם בתם החולה עברו לקולרדו. המחיר לטיפול בבת עמד על 60 אלף דולר בחודש עבור תרופה לא אפקטיבית. העלות היום עבור אספקה חודשית של מריחואנה, שכן עוזרת היא 150 דולר. מה הפלא שמדינות ששמות את חברות המונופול שלהן בראש סדרי העדיפויות נמנעות בכל מחיר, מלהכיר ביכולות הרפואיות של הצמח? חשבו כמה כספי מיסים "מתבזבזים", וכמה כסף יפסידו חברות "תרופות" במדינות הללו.

חשוב לזכור, למרות טענות טרור פסוכילוגי שנובע מבורות או חמדנות כפי שצויין למעלה, במדינות בהן הותר שימוש בצמח לא עלה השימוש של בני הנוער, השינוי שנרשם במדינות הללו הוא במגמה של ירידה. באותן מדינות שלא הסכימו ללכת שולל אחר אותן הפחדות, נרשמה גם ירידה בהרוגים בתאונות דרכים, המומחים טוענים עקב ירידה בשימוש באלכוהול. וגם נרשמו במדינות האלה ירידה של כמות המתאבדים של צעירים מתחת לגיל 30. כל ההשלכות המסוכנות של חסידי תאורית ה"זומבים" פשוט לא קורות, לא רק שהשמיים לא מתהפכים לאותן מדינות, הן הופכת למקום בטוח יותר ובריא יותר לחיות.

על פי תמיכה חסרת תקדים ושינוי דמגורפי, המריחואנה הרפואית מגיעה לטנסי. השאלה שנשאלת האם זה יקרה השנה או שנה הבאה? ככל שנחכה יותר, יותר חולים ייסבלו. יותר דילרים וחברות תרופות תאגיד יישמחו. הגיע הזמן להפסיק לשלוח חולים לקולרדו ולטפל בבעייה על ידי הפתרון הטבעי שמספק לנו הצמח במקום להישאר שפוטים של תרופות יקרות שלא עוזרות.