מחקר חדש המגיע אלינו מיפן וזוכה לחוסר הכרה מוחלט מצד הרשויות — ומערכת הרפואה המתקדמת בארץ — מציין שמעשני הסיגריות לא רק שמצילים את הריאות שלהם כאשר הם בוחרים לעבור למריחואנה, גם ייתכן שהם מצמצמים את הסיכון לחלות במחלת הסרטן.

המחקר מוצא שהרכיבים האקטיביים של הקנאביס [אותם רכיבים שרשויות שונות ומשונות דואגות להזהיר אותנו מפניהם] מונעים את הפעילויות של אנזים הקשור לסרטן. CBD, CBDV,THC כולם נמצאו מועילים במקרה הזה לעזור ולהילחם במחלת הסרטן, אותה מחלה שב'אורך פלא' הפכה למגיפה בזמננו. החוקרים מסכמים שהרכיבים הללו עשויים להיות מועילים למנוע ולטפל בסרטן. האנזים, CPY1A1 מופיע יותר אצל מעשני הטבק. האנזים חשוד כגורם לסוגים רבים של סרטן.

המחקר הזה מצטרף לעדויות, ומחקרים נוספים שטוענים "קנאביס מרפא סרטן", אחד המחקרים הללו פורסם ב-2008  על ידי חוקרים מאוניברסיטת 'הווארד. החוקרים בדקו THC על עכברים עם סרטן ריאות. אחרי 28 ימים בלבד, של טיפול THC, נרשמה ירידה של 50 אחוז בגידול.

מקור.

שמעתם את זה ברשות למלחמה בסמים? וודאי שלא, המחקר הזה, כמו רבים אחרים איננו תואם לאג'נדה כלכלית-רצחנית שמתנהלת במחזותינו וקרוב לוודאי שאם ייתקלו בו ייזרק לפח במהרה. המחקר ייזרק מהר יותר מהזמן שלוקח לצוות ימ"מ להופיע בדירה שעל פי החשד צומח בה צמח מרפא, צמח כזה שלא נמכר בחנות המקבלת חסות תאגידית לבצע את המכירה.

האם המחקר הזה הוא סיבה לעצור תעשיית כספים שהולכת וגדלה בכל שנה במיליארדים? הרכבת עזבה את התחנה והיא הגיעה כבר לתחנת טיפול יקר-קטלני וספק אם מועיל. טיפול שברור שמועיל רק עבור מקשקשי פליטות של אותם הנאמנים למשכורות שלהם:

3.3 החשיש פוגע בריאותך 

עישון החשיש פוגע בכל המערכת הריאתית ,מחללי הסינוסים סביב האף ועד למעמקיה של הריאה. מצויות עכשיו בידינו הוכחות חותכות שעישון החשיש פוגע לא רק בריאותיו של המעשן היום -יומי, אלה גם באלה המעשנים בסופי שבוע, שאינם מגלים, לכאורה, כל סימני נזק (מאן,1987). [עריכה על ידי יקירת האומה: יפה צוברי]