במסגרת המידע שנחסך מאתנו כאן בארץ הקודש נמצא סקר, המגלה שמרבית החולים מעוניינים להשתמש בצמח כתרופה. המטופלים יודעים לאמר שלצמח יתרונות כנגד סימפטומים רבים של המחלה.

חוקרים ישראלים סקרו חולי סרטן במצב מתקדם במרכז הרפואי שיבא. החוקרים בדקו את תגובות החולים בנושא נטילת הצמח כתרופה. לפי החוק הישראלי, ניתן לקבל אישור לטיפול על ידי אונקולוג. 69 חולים השלימו את הסקר. טווח הגילאים של החולים היה 19-93, מתוכם 57 אחוז נשים. סוגי המחלות הנפוצות היו, סרטן ריאות – 18 אחוז, סרטן שחלות – 12 אחוז, סרטן השד – 10 אחוז.

מחברי הסקר מדווחים: שיפור בתופעת הכאב דווח על ידי 70 אחוז מהחולים, שיפור בתיאבון דווח על ידי 60 אחוז מהמטופלים, הפחתת בחילות והקאות דווח על ידי 50 אחוז מהמטופלים, וירידה בחרדה ועייפות דווח על ידי 40 אחוז. בהערכה כללית 83 אחוז העריכו את שיפור תפקודם על ידי הצמח כ"השפעה מכריעה וגבוהה". החוקרים מדגישים שבמחקרים קליניים קודמים, בהם נחקרו השפעות של קנאבנואידים סינטיטים או תמציות קנביס, לא נמצאה השפעה גבוהה ומועילה כמו במחקר זה שסקר את הטיפול על ידי צמח הקנאביס עצמו.

"לצמח הטבעי יש השפעה גבוהה יותר מכל תערבות סינטטית או תמצית של הצמח שנבדקו בדיווחים קודמים". תופעת הלוואי בעלת השכיחות הגבוהה ביותר היא פסיכואקטיבית, אך מרבית המטופלים, 62 אחוז, לא דיווחו על תופעות לוואי הקשורות לטיפול על ידי צמח הקנאביס.

החוקרים סיכמו: "מרבית המטופלים שענו לסקר דיווחו שהטיפול קשור לתופעות מקלות, ושיפור בתפקודו הכללי של החולה. המידע שלנו מראה שלפחות 50 אחוז שמתחילים טיפול באמצעות הצמח מדווחים על טיפול יעיל כנגד מגוון רחב של סימפטומים, כולל תחושה כללית טובה יותר. למרות שהמידע איננו יכול לאשר טיפול באמצעות הצמח כנגד סימפטום זה או אחר, הוא כן תומך בטענה שנטילת הצמח מוצדקת להקלה על חולי סרטן נבחרים".

למרות שנמצא שרוב החולים תומכים בטיפול הצמח כנגד סרטן, יש מעט חולים שמקבלים טיפול זה. מתוך 17 אלף חולי סרטן המטופלים במרכז הבריאות שיבא פחות מ-2 אחוז זוכים לחסד הזה. על פי דיווחים שונים כדי לזכות בטיפול, החולה צריך לצאת למאבקים בירוקרטיים ו\או משפטיים בכדי לזכות בזכות טבעית זו. מאבקים אלו נמנעים מחולה "מקושר" שסובל אפילו מ"תחושת דכדוך קלה".

הטענה העיקרית של המתנגדים היא תחשות האחריות הכבדה כנגד תופעת הזליגה המקוללת. הרעיון לתת צמח כתרופה מפחיד את הנבחרים, לא בגלל העובדה שמדובר בצמח שעלול לחסל חברות ענק, חלילה וחס. אלא מדובר ב"נזק חברתי עצום" כתוצאה מתופעת הזליגה. המחשבה שילדים ישיגו את הצמח שייגדל בצורה מבוקרת, מפחידה אותם יותר מהעובדה שהילדים היום משיגים את הצמח בצורה בלתי מבוקרת. הרעיון שעל ידי רגולציה של הצמח ילדים לא יהיו חשופים יותר למקרי אלימות, פשיעה, ורעלים לא מבוקרים בצמח מפחיד את חברי הכנסת שלנו.

הילדים שלנו "זולגים" לעולם של פשע על חשבון חולים שאינם מסוגלים לקבל טיפול טבעי הולם לפי בחירתם, ועל חשבון שרת בריאות שממשיכה לשקר: "קנאביס איננו תרופה הוא סם מסוכן (יותר מאלכוהול ויותר מטבק שמופץ באופן חוקי לציבור עם כ-400 סוגי רעלים שונים בסיגריה אחת)".