חברי קונגרס קוראים לנשיא אובמה לשקול מחדש את סיווג המריחואנה בפקודת הסמים הפדרלית

וושינגטון – חבר הקונגרס ארל בלומנאוור (דמוקרטי מאורגון) אוסף חתימות מחברי קונגרס במכתב שיעביר לנשיא אובמה ויבקש ממנו לשקול מחדש את הסיווג של מריחואנה תחת החומרים המפוקחים כחומר מסוכן מהמעלה הראשונה ללא ערך רפואי.

"הגיעו זמן שהיועץ המשפטי לממשלה הולדר ימחוק או יסווג מחדש את המריחואנה בצורה מתאימה יותר, לכל הפחות למחוק אותה מסיווג 1 או 2", אומר חבר הקונגרס בלומנאוור. "הסיווג הנוכחי אינו מכיר בערך הרפואי של המריחואנה ואינו מאפשר לעסקים הפועלים באופן חוקי עם מריחואנה במדינה לקבל ניכויי מס רגילים, דבר שיכול להיות משתק. המערכת הנוכחית מבזבזת משאבים והורסת את חייהם של אנשים, פוגעת במשפחות ובקהילות. נקיטת פעולה בעניין זה היה צריך להתבצע מזמן."

הסיווג הנוכחי מאלץ את הממשלה הפדרלית לטפל במריחואנה כסם מסוכן "ללא שימוש פואי מקובל ועם פוטנציאל גבוה לשימוש לרעה", למרות השימושים הרפואיים העצומים וההוכחות החותכות שמראות שמריחואנה היא אובייקטיבית בטוחה יותר מאלכוהול. לשם השוואה, קוקאין ומתאמפטמין מופיעים כסיווג השני בפקודת הסמים (פחות מסוכנים ממריחואנה).

בעקבות ראיון שפורסם ב-19 בינואר בניו יורקר שבו הנשיא אובמה אמר שהמריחואנה פחות מזיקה לצרכן מאשר אלכוהול, "פרויקט מדיניות המריחואנה" החל לקדם עתירה באמצעות Change.org' המבקש, מאובמה להסיר את המריחואנה מרשימת הסמים המסוכנים המפוקחים בחוק. לעתירה כיום יש יותר מ 36,000 חתימות וניתן לראותה כאן.

"הנשיא צודק. בכל קנה מידה אובייקטיבי, מריחואנה היא פחות מזיקה מאלכוהול הן לצרכן והן לחברה. הוא אמר שוב ושוב כי מדיניות הסמים של הממשל שלו תהיה מבוססת על מדע, לא פוליטיקה, אבל מעשים מדברים חזקי יותר ממילים. הנשיא צריך לפעול כדי להבטיח שהחוקים שלנו משקפים את העובדה המדעית שהמריחואנה היא פחות מזיקה מאלכוהול", אומר דן ריפל, מנהל המדיניות הפדרלית של "הפרויקט למדיניות המריחואנה" בוושינגטון הבירה.

"ארגונים רפואיים ומדעיים יוקרתיים כמו איגוד הרפואה האמריקנית והמכון לרפואה קראו לממשלה הפדרלית לבחון מחדש את סיווגה של המריחואנה " כסם מסוכן מהמעלה הראשונה", והגיע הזמן שהממשל יענה על דרישות אלה. הרעיון שלמריחואנה אין "שימוש רפואי מקובל" עומד בניגוד למחקרים רפואיים רבים ולחוקים של כמעט מחצית מהמדינות בארה"ב שכבר מכירות בערכה הרפואי של המריחואנה", הוסיף ריפל.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

לתגובה