חברי קונגרס אמריקאים נוזפים בתובעת הפדרלית של קליפורניה: הפסיקי לרדוף אחרי המריחואנה הרפואית!

התובעת הפדרלית של קליפורניה, מלינדה האאג, יושבת במחוז שבו פועלים כמה מבתי הממכר המכובדים והגדולים ביותר בקליפורניה, אבל לה יש מוניטין כאחת האוכפות החריפות ביותר בטריטוריה הפדרלית שלה במחוז הצפוני של קליפורניה.

לכן, כאשר משרד המשפטים הורה בחודש אוגוסט לתובעים הפדרלים לא לסמן את בתי הממכר של הקנאביס הרפואי שעומדים ברגולציה המקומית, האאג לא נרתעה ממסע הצלב שלה והמשיכה לרדוף אחריהם, כשהיא אומרת שהיא לא מצפה לשינוי משמעותי בגישתה.

והיא כמובן לא אכזבה: חודשים לאחר מכן היא המשיכה במרדפה האגרסיבי לסגור את שני בתי הממכר הגדולים באזור, ואפילו הערים שבתחומם יושבים עסקים אלו, יצאו להגנתם בבית המשפט ואמרו שהם "חיוניים לבריאות הציבור".

ראו כתבה קודמת

כעת, חברי הקונגרס כבר לא מוכנים לסבול את זה יותר. ארבעה חברי הבית הדמוקרטי של קליפורניה שלחו מכתב חריף להאאג והזהירו אותה כי עוינותה כלפי בתי הממכר לא רק "שלא מועילה ואסורה כלכלית", אלא גם עומדת בסתירה ישירה עם רוחו של תזכיר קול (שקובע את הסטנדרטים שבהם החנויות צריכות לפעול) ובסתירה ישירה עם הגישה המתפתחת כלפי מריחואנה רפואית, רצונו של העם וההיגיון הבריא."

בקטע שפורסם ממכתבם של הנציגים: ברברה לי, גורג' מילר, סם פאר, ואריק סוואלוול, הובהר להאאג ש"ההטרדה והאיומים המתמידים בתביעות חייבים להיפסק".

האאג טוענת, כי תביעותיה הולמות את ההנחיות של משרד המשפטים, למרות שהיא ממשיכה לרדוף דווקא את בתי הממכר הגדולים והמצליחים ביותר באזורה – דבר שסותר את הנחיות משרד המשפטים, שקובע שהאופי והנפח המסחרי של בתי הממכר לא אומרים להווות בסיס או שיקול להגשת תביעה.

את התזכיר האחרון של משרד המשפטים בנושא לא ניתן לאכוף בבית המשפט, ותובעים פדרלים מפעילים את שיקול דעתם בהחלטותיהם הטקטיות לגבי תיקים.

אבל כעת, נציגיה הפדרליים בקונגרס, מבהירים כי האאג תעמוד בפני לחץ פוליטי רב אם תמשיך לזלזל ברצונו של משרד המשפטים, הבוחרים, והממשלות המקומיות המעורבות.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה