אני לא יודע מה אתם יודעים או לא על הקנאביס, כמה אתם חפרתם על המידע שמביאים לכם האתרים השונים והאם אימתם אותם ואני גם לא נכנס לפינה הזאת

כבר לפני חצי שנה בערך הפסקתי לנסות לקדם את נושא הקנאביס כי הבנתי שהקהילה שלי היא אלימה, דמגוגית ולא יודעת לקבל ביקורת. הרי אם אנו נמצאים במצב שנחשפנו (מי פחות ומי יותר) לאמת עכשיו תפקידנו להסביר ולשכנע אנשים להאמין לאותה אמת. אבל לא, לא אצלנו, אצלנו כל מי שכותב משהו שלא מתאים ישר חוטף רעל אישי וחסר כל התייחסות לביקורת המוטחת בו. ניקח לדוגמה את השרשור פה ואת שרשור התגובות בטור של עירית לינור במגזין:

1. רוב התגובות הענייניות הם האם פינקפלויד הם להקה טובה. (מאוד מקדם)
2. שאר התגובות הם האם עירית לינור דורשת שפריץ/זונת קריסטל או כל דבר אישי אחר. (שוב מאוד מקדם את עניין הקנאביס ובטוח שזה מה שיגרום לעירית (או לכל אדם אחר) לשקול את נושא הקנאביס).
3. וכשסופסוף מוצאים תגובה עניינית למה שעירית כותבת (בערך 1:10 תשובות) היא חסרת מידע הכרחי. לכתוב המחקר הזה הוא נכון בלי הוכחה זה לא תגובה עניינית. תפרטו ותראו למה.

עירית נתנה הרבה טיפים בטור שלה לטובת המאבק רק שאף אחד ממכם לא טרח להפנים ובאופן די אבסורדי התגובות שלכם רק מחזקות את הטיפים שלה.
היא למשל אמרה שכמו שב-ynet לא כל כתבה נגד הקנאביס היא נכונה גם לא כל כתבה בעד הקנאביס היא נכונה, היא למשל אמרה שלהפוך את הקנאביס לחלקיק האלוהי, שמי שאינו צורך קנאביס משהו לא בסדר איתו מרחיק אנשים במקום לגרום להם להצטרף אלינו ולהפנים את המסר שהמלחמה בסמים (בדגש על הקנאביס) מיותרת ופוגעת. עוד היא אומרת שכמו שיש מחקרים שטוענים שהקנאביס פוגע ואנו מבטלים אותם על "נטית החוקרים" או על "הטיית התוצאות" אז אנחנו חייבים להבין שגם במחקרים שאנחנו מפרסמים יש את אותם הבעיות ומחובתינו לבדוק ולחפש את אותם הטיות במחקרים אותם אנחנו מפרסמים (ולא, זה לא התפקיד של עירית להפריח לכם את המחקרים).

ועכשיו הנה דוגמה קטנה להטעיית הציבור ולהתגלגלותה כאבן מתגלגלת.
שתי דקות לאחר ששלי יחימוביץ הודתה שהיא עישנה סמים קפצה במגזין קנאביס כתבה : "שלי יחימוביץ מודה: עישנתי סמים קלים"(1) שבה היה כתוב ששלי מתנגדת ללגליזציה. כשעה וחצי לאחר הכתבה הזאת שלי כתבה בפוסט (2) בדף שלה שהיא בעד בדיקת שינוי מדיניות ההפללה: "א לגליזציה, אלא מעבר למדיניות שפויה יותר, שמתכתבת עם המציאות. במציאות ישראלים נורמטיביים רבים, שמשרתים בצבא, משלמים מיסים, מגדלים ילדים וכו' – נחשבים לעבריינים בעיני המדינה.". מיותר לציין שלפוסט זה לא היה שום איזכור במגזין.
נתקדם, כשלוש וחצי שעות קדימה, והנה פורסם במגזין קנאביס מאמר דעה (3) של אחת בשם שירן גונן שכתבה ששלי של היום רוצה את שלי של אתמול בכלא, תוך כדי עיוות והתעלמות מהדברים ששלי כתבה ואמרה. כתוצאה מכך התחילו שוב פעם התגובות ה"ענייניות" בנוסח של "פסיכופטית", "זונה" ועוד…

יציאתה של הפוליטיקאית הבכירה ביותר שיצאה מה"ארון הירוק" גרמה לגל יציאה מטורף שאפילו אנחנו, בניסיונות שלנו לקראת הבחירות כ-דור האמת (1000 מתפקדים בעבודה) ובמגזין קנאביס לא הצלחנו להביא. יותר מזה, היא העלתה את הנושא לשיח הציבורי וכבר 9 ימים שבהם כל מהדורת חדשות מדברת על הנושא.
ואילו אנחנו, כציבור שאמור לתמוך ולעזור לפוליטקאית כזו, יושבים בבית מול המסכים ויורים רעל באשה הזאת!

הדבר היחידי שתורם בזה שמקללים מישהו שאינו מסכים איתך זה שהוא יתעלם ממך ויסתגר בדעתו! אם אתם שואלים אותי זה רק פוגע במטרה ובדרך וחבל… כי הצדק איתנו.

אז בואו חברים, תתחילו לקרוא, לראות סרטים (יש פה בקבוצה מאגר ענק המחולק לפי נושאים) תלמדו קצת, תטילו ספק במאמרים ובמחקרים שאתם קוראים (לא רק באלו שמתנגדים) ותתחילו לזוז לכיוון השפוי של ההסברה ולא לכיוון הענישה.

למי שקרא עד כאן תודה רבה ואני מקווה שהפנמתם את הדברים שלי ולא לקחתם אותם ללב, הכוונה היא לא לפגוע בכם אלא לעצור את הבלאגן פוגע ומעכב אותנו (ושוב לדעתי)

תודה,
אבנר ונהורסט