ה-DEA מצליח להשמיד פחות ופחות צמחי מריחואנה

וושינגטון -המינהל לאכיפת הסמים הרס פחות צמחי מריחואנה ב-2012 ו-2013 ביחד ממה שהשמיד ב-2010 לבד, על פי נתונים חדשים. למרות זאת, הפקידים מציעים כי זאת לא המטרה של סוכנות.

ה-DEA השמיד 4,395,240 צמחים ב-2013, עליה קלה מ-3,933,959 צמחים שנהרסו ב-2012. שני המספרים מחווירים לעומת 10 מיליון פלוס הצמחים שהושמדו בשנים 2009 ו-2010.

בבקשת תקציב שנת הכספים 2015 של ה-DEA לקונגרס, פקידים אמרו כי מאמצי האכיפה המוצלחים של הסוכנות "אילצו סוחרי סמים לגדל צמחי מריחואנה על רכוש פרטי, ואילו בשנים הקודמות, צמחי המריחואנה גודלו בדרך כלל על קרקע ציבורית."

הגידולים הפרטיים, אמרו פקידי ה-DEA, עשו את זה קשה יותר לסוכנות לשמור על המספרים שלה גבוהים." צווי חיפוש נדרשים להמשיך חקירות על קרקע פרטית, הם ציינו.

גורם נוסף בסכומים הנמוכים יותר של צמחים שהושמדו, הציעו הפקידים, היה "המבוא והטיפוח של זנים חדשים, חזקים יותר, של צמח המריחואנה. זה נקרא צמח מריחואנה 'supersized' והוא יכול להגיע לגבהים של מטר וחצי או יותר ולייצר מספר קילוגרמים של מריחואנה מגבעול אחד."

בהצעת התקציב שלהם, פקידי ה-DEA אמרו שעל הסוכנות "לשנות את אסטרטגיות האכיפה שלה כדי לעמוד בקצב עם העיבודים השונים והטכניקות האבולוציוניות המיושמות על ידי ארגוני סחר וארגונים פליליים אחרים."

הצעת התקציב גם ציינה כי הגל הגואה של לגליזציית המריחואנה היווה אתגר עבור ה-DEA, מכיוון ש"שאלות הועלו" לגבי הקונפליקטים בין חוקי הסמים הפדרלים לחוקי המדינות השונות.

Related posts

Leave a Comment