בית / חדשות / בעולם / התורים עדיין ארוכים מאוד ביום השני למכירת המריחואנה החוקית בקולורדו
התורים עדיין ארוכים מאוד ביום השני למכירת המריחואנה החוקית בקולורדו

התורים עדיין ארוכים מאוד ביום השני למכירת המריחואנה החוקית בקולורדו

דנבר – קולורדו עשתה היום היסטוריה של השנה החדשה כאשר היא הפכה למדינה הראשונה המאפשרת לחנויות למכור מריחואנה למטרות פנאי לבני 21 ומעלה. ביום השני של מכירות המריחואנה בקולורדו, רוב התורים מול החנויות החדשות של המדינה התארכו אפילו מסביב לבלוק.

30 חנויות ברחבי קולורדו היו מסוגלות להתחיל למכור מריחואנה למטרות פנאי ב-1 בינואר, עם 18 מהן בעיר דנבר. עם מספר חנויות יחסית מועט וביקוש גבוה כל כך, רבים היו מודאגים מהאפשרות של מחסור בחומר.

טים קאלן לא היה אחד מהם. קאלן מחזיק את בית המרקחת אוורגרין, חנות קמעונאית של מריחואנה למטרות פנאי בסמוך לצומת של שדרת מזרח איווה ודרום ברודווי.

"החנויות היו מוכנות לזה", אמר קאלן. "אנחנו כבר מתכוננים לכך במשך חודשים. אנחנו מחוברים היטב עם חברים רבים בתעשייה. לא יצא לנו לדבר עם מישהוא שהיה מודאג לגבי מחסור אתמול."

למרות ההבטחה שלא יהיה מחסור במריחואנה זמינה לרכישה, קאלן הגביל את הרכישות ל-7 גרם ביום חמישי, שהוא מתחת לגבול ה-28 גרם שמותר לרכישה על ידי חוקי דנבר החדשים.

שזה נוגע למחירים של מריחואנה למטרות פנאי במדינה, ההערכה ש-3.5 גרם יעלה בין $ 30 ל 50 $ , תלוי בסוג של המריחואנה. לא כולל מס.

לקוחות מריחואנה רבים לא ששו ללכת ולדבר עם המצלמה לגבי הרכישות שלהם, עם חששות שהבוסים שלהם עלולים לראות אותם. במקרים רבים, יש להם גם חששות אמון, מכיוון שהקמעונאים רשאים לאסוף "מידע קונה" מלקוחות מריחואנה ואין חוקים שמונעים מהם להעביר מידע זה לצדדים שלישיים, שיכלול לדוגמא מעסיקים מודאגים.

עם זאת, אמר קאלן שרוב חנויות המריחואנה שהוא דיבר איתם יסרבו לתת מידע על הקונה.

סה"כ 136 חנויות קיבלu רישיונות מדינה בשבוע שעבר, אבל רובם , ככל הנראה, לא קיבלו אישור עדיין מהממשלות המקומיות שלהם בכדי לפתוח את השערים ב-2 בינואר.

ראש העיר מייקל הנקוק אמר שהוא גאה באופן שבו העיר מיישמת את תיקון 64.

"אני רוצה להודות לעסקים ולצרכנים כאחד על שפעלו באחריות רבה היום. דנבר היא עיר מתקדמת, עיר תוססת, וזה חובה על כולנו להמשיך להנות מזכות זו", אמר הנקוק בהצהרה.

בוחרים בשנת 2012 אישרו את המכירה של מריחואנה למטרות פנאי, כמו גם הבוחרים במדינת וושינגטון, אבל קולורדו הייתה הראשונה לפתוח את החנויות ולהפעילן על פי תקנות שנקבעו לאחרונה.

לא כל המדינה משתתפת בחוק החדש. כל קהילה יכולה להחליט אם היא מאפשרת פתיחת חנויות או לא. למעשה, רוב המדינה מבחינה גאוגרפית לא אישרה, כולל קהילות כגון גרילי וקולורדו ספרינגס.

חסידיו של החוק החדש חשו בנסיגה בשבוע שעבר, כאשר פקידי דנבר והמדינה איימו לסגור מסיבה פרטית במועדון ריקודים שנקבע ל-1 בינואר וחגג את סוף האיסור על קנאביס – "Cannabition" – אירוע שמארגניו נאלצו לבטל אותו כי פקידים אמרו שזה יפר את פקודת דנבר האוסרת את הצריכה הציבורית של מריחואנה.

קנאביס יכול להיות מעושן רק בשטח פרטי, ברשותו של בעל הבית.

על פי חוק המדינה החדש, התושבים יוכלו לקנות מריחואנה כמו אלכוהול. רכישת הקנאביס מוגבלת ל-28 גרם, כמות משמעותית בעלות של 200 $ או יותר. אנשים מחוץ למדינה יוכלו לקנות עד 28 ברבעון.

בינתיים, בדוגמא חיה של איך מריחואנה למטרות פנאי היא מציאות חדשה של המדינה, פקידי דנבר הציבו שלטים ציבוריים בפרוזדור תיירות מאוכלס הידוע כקניון רחוב 16th. שלטי הרחוב קראו: "דע את החוק על שימוש במריחואנה בדנבר".

"אתה חייב להיות 21 או יותר על מנת לקנות או להשתמש במריחואנה הקמעונאית", אומר עלון אחד על השלט. אבל בהמשך, השלט מזהיר את הקוראים כי "לא חוקי להשתמש, להציג או להעביר מריחואנה בקניון רחוב 16th."

בינתיים, רשויות נמל התעופה הבינלאומי של דנבר אסרו השבוע את המריחואנה לחלוטין בתחומי שדה התעופה. בעבר, היה זה חוקי להביא מריחואנה רפואית לשדה התעופה, כל עוד היא לא עברה את מחסומי הביטחון, אמרה דוברת שדה התעופה סטייסי סטגמן.

אבל איסור מוחלט יושם כדי למנוע בלבול עם חוק המריחואנה למטרות פנאי. גורמים רשמיים חוששים כי זרם גדול של אנשים יכולים לקחת מריחואנה לשדה התעופה ולהעביר אותה ממדינה למדינה.

גם אם מבקר מביא מריחואנה לשדה התעופה ומשאיר אותו במכונית כדי לאסוף קרוב משפחה במסוף, המבקר יפעל בניגוד לחוק ויכול לספוג קנס של עד $999, אמרה סטגמן.

קולורדו תהפוך גם למקום הראשון בעולם שבו מריחואנה תהיה מוסדרת מהזריעה עד למכירה. מריחואנה, אגב, היא הסם הפופולרי השלישי באמריקה, אחרי אלכוהול וטבק, לפי קבוצת רפורמת המריחואנה NORML.

הוסיף/י תגובה

Scroll To Top