מחקר חדש מגלה, שלמספר רכיבים בקנאביס יש יכולת להלחם בחיידקים בעלי מרכיבי קיבולת אנטיביוטית גבוהה, MRSA. המחקר מוצא גם את היכולת להלחם בחלבונים שעלולים להוביל למחלות ניווניות שונות כמו הפרה המשוגעת, קרויצפלד-יעקב.
 
העיתון החוף המערבי אקספרסמדווח שלמרות שהממשל הפדרלי עומד על דעתו שקנאביס הוא סם מסוכן ראשון במעלה ללא שום תועלת רפואית, רכיבים רבים מהצמח הראו תוצאות מבטיחות במספר רב של הערכות וניסויים טרום קליניים.
 
במקרה של מחלות עור זיהומיות, הרכיב הפעיל המפורסם THC, ביחד עם רכיבים נוספים הראה יכולת להלחם ולהפחית נגעים כואבים שמגיעים על ידי מחלות עור זיהומיות, כפי שפורסם במגזין לרפואה של ניו אינגלנד, ובמקומות נוספים. מדובר ברפואת משנת חוקי משחק, בכל שנה בארה"ב נדבקים קרוב למאה אלף איש בחידקי MRSA, מחלה שגובה קרוב לעשרים אלף איש בשנה, דוח אחרון של המרכז לבקרת מחלות של ארה"ב מצביע שקצב ההידבקות הוכפל בשנים אחרונות. 
 
עוד מראה המחקר את היכולת של הצמח להגן על המוח מפני מחלות ניווניות חמורות כמו מחלת הפרה המשוגעת. הצמח עוצר ומחסל התפתחות של חלבונים שעלול ליצור את המחלות הללו. שוב מדובר בבשורה יוצאת דופן לסוג של מחלות אלו שהרפואה המודרנית איננה יודעת איך להתמודד עמן כלל.
אותה רפואה שטוענת שכדי להלחם במחלה צריך להרעיל בדרך כזו או אחרת את כל הגוף, אין פלא שתגדיר צמח שאיננו רעיל כלל, כסם מסוכן ללא תועלת רפואית…