ביום שישי ה-20 לפברואר שני הנציגים, ארל בלומנאוור וג'רד פוליס, הציגו שתי הצעות נפרדות בקונגרס ללגליזציה של מריחואנה בקרב בוגרים ברמה פדרלית. 

ההצעה של פוליס, רגולציה של מריחואנה כמו שנעשה באלכוהול, תאפשר למדינות בארה"ב לחוקק לגליזציה בשטחן ללא החשש של  התערבות פדרלית. ההצעה תאשפר מבנה רגולטיבי פדרלי שיתאים לחוקי הלגליזציה. ההצעה של בלומנאוור, רגולצית המריחואנה כמו אלכוהול, תמסה את מכירות הצמח ברמה הפדרלית, בנוסף לכל מיסוי מקומי.

בארבע מדינות כבר קיימת לגליזציה לשימוש של בוגרים מעל גיל 21: קולרדו, וושינגטון, אלסקה, אורוגון. ב-23 מדינות נוספות יש אישור לשימוש במריפאונה. ב-11 מדינות נוספות יש חקיקה מקלה לשימוש מוגבל של זנים מסוימים של הצמח. כפי שמצויין באתר של פוליס: "יותר מ-213 מיליון אנשים חיים במדינות שמאפשרות לצרוך את הצמח בצורה חוקית".

ממשל אובאמה הנחה מדיניות "הטה את הלחי השנייה" לכל הנוגע ללגליזציה של הצמח ברמה המקומית. משרד המשפטים הוציא תזכיר שמציין שתובעים פדרלים אינם רשאים להתערב בלגלזיציה של הצמח ברמה המקומית. התזכיר מציין במפורש באילו מקרים מדובר. בנוסף בשנה שעברה עבר תיקון בנושא המריחואנה הרפואית, שהפכה את התביעה הפדרלית, בנושא שימוש בצמח למטרות רפואיות, ללא חוקתית. למרות התמיכה הרחבה הזו, מעט עורכי דין, כמו מלדינה הג מסן פרנסיסקו, המשיכו לעבור על החוק ולתבוע בדין כל פעילות חוקית בנושא הקנאביס.

אם יעברו החוקים החדשים, הם יבטיחו את עתידו של הקנאביס החוקי בארה"ב וישנו את תנאי המשחק בעולם כולו, הגיע זמן הלגליזציה: