הצעת חוק ללגליזציה עלתה בטקסס

פחות מחודש עבר מאז נאומו של חבר הקונגרס בלומנהאור שהצהיר בלב בירת ההתנגדות לזכויות אדם: ששעון החול של פשעי האיסור הולך ואוזל. והנה ביום שני עלתה הצעת חוק בטקסס הקוראת ללגליזציה והסרת פשעי האיסור בתחומה. הצעת חוק 2165, הקוראת להסיר את האיסור של צמח המריחואנה במדינת טקסס. דויד סימפסון יוזם החוק, מציע למכור את הצמח במבנה הזהה למכירת עגבניות ופלפלים חריפים.

משרדו שחרר את ההצהרה הבאה: היום העלנו הצעת חוק לבטל את כל ההתייחסויות לאיסור הצמח מרשימת העברות בטקסס. הצעת החוק מתייחסת לביטול מקיף של האיסור בטקסס.

"איננו יכולים לשנות את פשעי העבר, ולתקן את כל העוולות שנגרמו כתוצאה מהאיסור", אומר דויד סימפסון, "אבל אנחנו יכולים לפחות להפסיק לתת להם להתרחש".

מדובר כנראה, בהצעת חוק ראשונה מסוגה באומה האמריקאית, שקוראת פשוט לבטל את פשעי האיסור ולתת לשוק לסחור בצמח כמו שסוחרים בכל צמח\ירק\פרי אחר, בכך למעשה לדלג על שלבי רגולציה מחדש שמציעה הממשלה להתלבט בהם.

"אני מציע לשווק את הצמח כמו שמשווקים עגבניות, קפה, או פלפלים חריפים", אומר סימספון, "המדיניות הנוכחית בנוגע לצמח איננה נשענת על תקפות מדעית או ראיות מוצקות, אלא על דיסאינפורמציה ומסעות טרור הפחדה פסיכולוגיים שנוהלו היטב במהלך השנים. כל מה שיצר האל הוא טוב, וזה כולל מריחאונה. אלוהים לא עשה טעות שהוא יצר את הצמח כדי שהממשלה תבוא 'לתקן' אותה. בואו נאפשר וניתן לצמח להשפיע לטובה – לעזור מול תחלואות ומחלות כמו ההתקפים, טיפול בלוחמים הלומי קרב עם PTSD, ייצור סיבי פייבר ומוצרים נוספים – או פשוט ליופי והנאה. חקיקות הממשל צריכות להישאר בתחומים של הגנה על האוכלוסייה מפני פגיעה בה, במישור הכללי והאישי – לא עבור אחזקה, וגידול של צמח".

מקור.

במקביל ה'ניו-יורקר' מפרסם סקר חדש המגלה שמרבית האזרחים בארה"ב תומכים בהצעות החוק שעלו בקונגרס, בנושא לגליזצית הצמח. עוד חושף הסקר, שמרבית הציבור לא סומך על חברי הקונגרס.

 

 

Related posts

Leave a Comment