הצעת החוק הראשונה אי פעם לקנאביס חוקי בצרפת

צרפת היא לא אמסטרדם כשמדובר בחוקי מריחואנה, למעשה יש לה כמה מחוקי הסמים הקשים ביותר באירופה, אבל הצעת חוק ראשונה מסוגה שהוצעה השבוע עלולה לשנות את זה. המחוקקת מאחורי החקיקה מספרת מדוע מריחואנה צריכה להיות חוקית בצרפת.

אנשים שמעשנים ג'וינט בצרפת עומדים בפני עונש מרבי של שנה מאחורי סורג ובריח ו-3750 יורו קנס לעבירה הראשונה, ובכל זאת 13.4 מיליון צרפתים מודים שהציתו לפחות פעם אחת בחיים שלהם. אפילו השוטר העליון של צרפת, שר הפנים, מנואל ואלס, אמר בראיון שנערך לאחרונה, שהוא ניסה את זה "אולי פעם אחת."

המספרים הולכים וגדלים כשאתה מסתכל על החלק הצעיר יותר של האוכלוסייה. צרפת היתה "האלופה" האירופית של מעשני מריחואנה בקרב בני נוער ב-2011 כאשר 24 אחוז מקרב בני 16 הודו שעישנו לפחות פעם בחודש.

הדיון על קנאביס לא פרץ באופן מפתיע בצרפת, אבל רק עכשיו הוא הגיע רחוק כל כך. למעשה, זה היה רק ​​החודש שהרשויות הודיעו שתרסיס ה-Sativex יהיה מורשה למכירה בצרפת, אם כי רק על ידי מרשם רופא, ואך ורק לחולי טרשת נפוצה.

הדבר עומד בניגוד בולט לשכנתה של צרפת הליברלית יותר בצפון, הולנד, שקבעה מעמד חוקי לשימוש אישי במריחואנה לפני כמעט 40 שנה. גם מדינות אמריקה, קולורדו ווושינגטון, הלכו צעד אחד קדימה, כאשר הבוחרים שלהם הפכו את ההחזקה והשימוש במריחואנה בשנת 2013 לחוקית באופן מלא.

האם תורה של צרפת להיות הבאה? הסנטורית הצרפתית אסתר בנבאסה מהמפלגה הירוקה המייצגת את אזור הגבול הדרום מזרחי של פריז, מאמינה שהגיע זמן לשינוי. היא גם טוענת שחוק הלגליזציה שהיא הציעה ביום שלישי הוא הראשון מסוגו בצרפת.

החוק שלה יאפשר לחנויות המנוהלת על ידי הממשלה למכור מריחואנה למבוגרים לשימוש פנאי, אם כי הפרטים המלאים לא יהיו זמינים עד שהחוק יחשף לעיתונות ב-6 בפברואר. בנבאסה סיפרה מדוע היא דוחפת ללגליזציה:

"זה נושא שנותר בגדר טאבו בצרפת. יש לנו את הרושם שאם נכשיר את הקנאביס , כל הילדים, כולם, הולכים להתחיל לקחת אותו. אנחנו בין המדינות עם החוקים המגבילים ביותר באירופה, אבל באותו הזמן עם מספר מעשני קנאביס שממשיך לגדול. זה ממש פרדוקס.

"העובדה שאנחנו הצענו את החוק כרגע קשורה למה שקורה בארצות הברית, אבל כבר עבדנו על זה בעבר. כשהחוק השתנה בוושינגטון וקולורדו, הרגשנו שאנחנו צריכים לפתוח את הדיון עכשיו. האיסור הוא חסר תועלת."

"זה הגיוני יותר להכשיר קנאביס על מנת לשלוט בו טוב יותר. למשל, גידול והפצה של קנאביס, אבל למה לא לבדוק גם את האיכות? למה לא לעשות יותר למניעת שימוש בסמים? למה לא להגן על ילדים מסוחרי סמים שמוכרים מול בתי ספר?

"זה יעזור במאבק נגד המאפיה וסוחרי הסמים. למה לא להשקיע את הכסף ממיסים שהממשלה תעשה מהענקת מעמד חוקי לקנאביס למניעת שימוש בסמים?"

"אנו מאמינים כי היום זו עובדה מוגמרת שאנשים מעשנים מריחואנה. אז בואו נהיה אחראים."

"בהשוואה להולנד, אנחנו הרחק מאחור מאוד. בצרפת אנחנו מאוד מדכאים כשמדובר בסמים, אבל גם בדברים אחרים. הפוליטיקאים קובעים חוקים על בסיס של ביטחון."

"הייתי בתכנית רדיו ונשאלתי על ידי פרופסור לרפואה אם אני הולכת להפיץ מריחואנה בבתי ספר. יש אנשים שם בחוץ, אשר ינסו להטעות אנשים ויאמרו "השמאלנים האלה מנסים להרוס את צרפת". הם אומרים שאנחנו רוצים שכל הילדים יעשנו מריחואנה ולהפול את החברה לסלחנית יותר. זה לא נכון."

"ארצות הברית היא שמרנית גם כן, אבל היא פרגמטית. בצרפת אנחנו שמרניים בלי להיות מעשיים."

באשר לשאלה האם היא אי פעם עישנה מריחואנה, בנבאסה אמרה שהיא תשמור על המסורת הצרפתית השחוקה של שמירה על זכות השתיקה בכל הנוגע לחיים הפרטיים של אנשי ציבור:

"זה עניין פרטי ואני לא הולכת לדבר על זה."

אסתר בנבאסה

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה