הצבעה בקולורדו: תשלומי מסים בקולורדו

ממשלת ארה״ב רוצה לשנות אותם אבל לשם כך חייבת להיות הצבעה. שני פתקי הצבעה ישנו הכנסה שלמה למדינה שתעשה העלאה של כבערך 1 ביליון דולר בהכנסות ממיסים חדשים.

תחת חוק שהוכר בקולורדו מלפני 21 שנים, המדינה והרשויות המקומיות אינן יכולות להעלות את מחירי המס ללא הצבעה של האזרחים שלה. לכן בשלישי הבא תושבי קולורדו יעשו החלטה דרך הצבעות לגבי שני המסים החדשים אחת מס על הכנסות גבוהות, שכספיה ינותבו למען שיפור החינוך בקולורדו. השניה תיצור מס חדש למריחואנה שהחליטו להפוך לחוקית בנובמבר האחרון.

מס המריחואנה : מה עומד על הכף? בשנה האחרונה הפכו המצביעים את הקנאביס לחוקי והשנה יצביעו בעד או נגד הרחבת המס על המריחואנה, לשם הכנסות לקופת המדינה לרווחת התושבים.

כמו שעולה רבות בדיונים כאן בישראל, הן בתקשורת והן בפורומים של מאבקי הלגליזציה, מסי המריחואנה מבטיחים הכנסות משמעותיות לקופת המדינה, הכנסות שיהוו איזון ניכר לבורות התקציב.

כמו בקולורדו כך בעוד עשרות מקומות בעולם, הבינו את הצורך בלגליזציה מלאה או חלקית של המריחואנה. אשר מובילה יחד עימה יתרונות רבים שאחד מהם היא המיסים.

לאור ההתרחשויות החדשות בכנסת ובתקשורת הישראלית, נותרה תקווה חזקה מתמיד שיש למה לצפות, אך אל לנו לקפוא על השמרים, יש להמשיך ולהנחיל לציבור בישראל את כל המידע הרלוונטי הנכון למאבק ההסברה בנושא לגליזציית המריחואנה.

תורגם ונערך על ידי Israelev Mind בסיוע juli j.l.

Related posts

Leave a Comment