הסנטורית ליז קרוגר כותבת: לגליזציה של מריחואנה? כן. הנה למה…

עורך יקר, אולי ראית אותי בטלוויזיה ובעיתונים קצת יותר מהרגיל בימים האחרונים – היה לנו שבוע מרגש במשרד!

בשבוע שעבר, עמדתי על מדרגות בניין העירייה וחשפתי חקיקה פורצת דרך שהצוות שלי ואני כבר עובדים עליו במשך יותר משנה: לגליזציה של מריחואנה ומיסוי כחוק.

אני לא חושבת שעישון מריחואנה הוא רעיון נהדר ואני לא מתכוונת להדליק ג'ויינט כאשר הצעת החוק שלי בסופו של דבר תעבור – הפעם האחרונה שעשנתי מריחואנה הייתה ב-1976 וזה הולך להישאר ככה.

אבל, אני מקדמת את הצעת החוק משום שהמדיניות שלנו לגבי מריחואנה פשוט לא הגיונית. היא מובילה למספרים עצומים של אנשים צעירים שעתידם עדיין לפניהם, במיוחד אלו מקהילות מוחלשות, שנעצרים ונגררים למערכת המשפט הפלילי. בינתיים, המדע והרפואה הראו בבירור שסכנות המריחואנה אפילו לא מתקרבות לאלה של הסיגריות והאלכוהול. לבסוף, המדיניות הנוכחית שלנו הביאה לפרדוקס מזעזע – מומחים אומרים שזה בעצם הרבה יותר קל לילדים לרכוש מריחואנה מאשר אלכוהול או סיגריות, כי מכירות מריחואנה מתרחשות מחוץ לחוק. אם במקום לאסור ולהפליל את המריחואנה נסדיר אותה עם מגבלות גיל, יהיה כמעט בוודאות יותר קל לשמור אותה מחוץ לידיהם של ילדים!

אני לא מטיפה לשימוש במריחואנה – אני ממליצה על מדיניות ציבורית הגיונית שתשאיר את הילדים שלנו בטוחים יותר, לחסל את המנהג הזה שיוצר פערים גזעיים במערכת המשפט שלנו, לייבש את מקור מימון הפשע המאורגן ולהעלות את ההכנסות של המדינה בצורה דרמטית ואת הכסף נוכל להשקיע בתוכניות גמילה, טיפול בשימוש בסמים ובקרן הכללית של המדינה.

אני יודעת שזו עמדה די יוצאת דופן – אפילו בשבילי. אבל אני מרגישה בכל ליבי שזה הזמן להתמודד עם לגליזציה של המריחואנה והמציאות אומרת לנו שהסדרתה בחוק היא הרבה יותר הגיונית מאשר המעגל האינסופי של מעצרים, אלימות וכספי משלם המיסים שהולכים לטימיון.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה