הסנאט במישיגן בבטחה צועד אל החשיכה: מגביל מכירה וגידול של מריחואנה.

לא פעם נטען : "סמוך על חברות התרופות שימצאו דרך להנדס את הצמח שיהפוך אותו מתרופה מועילה לסם מזיק". לכל הנוגע למישיגן, נראה שאפשר לפתוח את מחברות המחקר ולהתחיל לברר את הטענה . השבוע הוחלט שם, בהצעת חוק, המאפשרת גידול תאגידי ומכירת הצמח כתרופה בבתי מרקחת. הסנאט אישר את ההצעה  ברוב של 22 מול 16 מתנגדים.

התומכים  בחוק רואים בו דרך להבטיח מוצר בטוח למשתמשי קנביס רפואי. המתנגדים טוענים שהחוק לא באמת עוזר, כל מה שעשה היה להוציא את הפקת הקנביס מהמגדלים לתאגידים מחוץ למדינה.

"מדוע אנחנו מבזבזים זמן ומשאבים של משלמי-המיסים עבור תאגידים שייתכן וייתכן שלא יבואו למדינה" אמר מנהיג המיעוט בסנאט גרנץ' ווינטר, "ועוד איננו עושים מאומה כדי לעזור לאלו שאין להם גישה למריחואנה רפואית".

הצעת החוק נתמכה בוועדה בשבוע שעבר על ידי צ'אק פריקון, שהציג התוכנית של "פרי פלנט סיסטם", חברה קנדית שמגדלת ומוכרת קנביס. התנגדו להצעה רבים שתמכו בהצעה המקורית של המריחואנה הרפואית.

"חוץ מלמנוע מאנשים הזקוקים לצמח לגדל אותם בביתם, החוק לא עושה דבר".

החוק אמור: לתקן את קוד הבריאות הציבורי ולהגדיר מחדש את צמח המריחואנה כחומר מבוקר ברמה 2; אופן הפצת המריחואנה לאנשים בעלי רישיון רפואי על ידי חברות תרופות  שיורשו לגדל את הצמח ולמכור אותו  בבתי המרקחת.  משתמשי מריחואנה רפואית יצטרכו, לקבל רישיון נוסף שיאפשר להם לקנות את המריחואנה בבתי המרקחת. החוק החדש גם יגביל את כמות המכירה לשתי אונקיות לחודש, למשתמש שמלאו לו 18.

החקיקה מותנת בהחלטה פדרלית של הממשלה להגדיר מחדש את הצמח כחומר מבוקר ברמה 2, דבר שיעניק לו לגיטימיות רפואית ויאפשר מכירתו בבתי מקרחת. המריחואנה מאופיינת כחומר מבוקר בדרגה 1 כרגע, דבר שמגדיר את הצמח על ידי הממשלה הפדרלית כלא חוקי וללא הטבות רפואיות.

וויטמר ניסה להוסיף תיקון לחוק, כזה שיאפשר שימוש אישי למטרות פנאי של הצמח ללא החשש בהסגרה או הפללה, אך התיקון לא צלח, 22 התנגדו מול 10 תומכים בלבד.

 

Related posts

Leave a Comment