הסוד של קולורדו: 184 מיליון דולר במסי מריחואנה

קולורדו מצפה להכניס כ-184 מיליון דולר ממריחואנה ב-18 החודשים הראשונים לאחר הלגליזציה – וחלק גדול מהכסף היא תשקיע בחינוך הילדים להתרחק ממריחואנה.

ועדת התקציב המשותפת של המדינה פרסמה את הדו"ח. המריחואנה הפכה לחוקית לשימוש פנאי בקולורדו ביום השנה החדשה.

הועדה מצפה להכנסות של 610 מיליון דולר מהמריחואנה הקמעונאית והרפואית מה-1 בינואר עד ה-30 ביוני 2015, סוף שנת הכספים הבאה. למדינה יש מדיניות מיסוי אגרסיבית, והיא ממסה את מריחואנה שלוש פעמים במהלך התהליך – כאשר היא מיוצרת, נמכרת ונרכשת.

כפי שמתברר, לגליזציה של מריחואנה היא אפילו יותר פופולרית בקרב צרכנים מאשר נציגי המדינה ציפו בהתחלה. התורים היו כל כך ארוכים בדוכני המכירה ביום השנה החדשה שלחלקם אזל המלאי, בעוד שאחרים הקציבו את האספקה ​​שלהם.


הוועדה פרסמה את הבקשה להקצות 103 מיליון דולר כלפי הגורמים הבאים: 45.5 מיליון דולר למניעת שימוש במריחואנה בקרב בני נוער, 40.4 מיליון דולר לטיפול בשימוש בסמים, 12.4 מיליון דולר לבריאות הציבור, 1.8 מיליון לפיקוח רגולטורי, 3.2 מיליון לאכיפת החוק וביטחון הציבור ו-200 אלף דולר עבור משהו שנקרא " תיאום ברחבי המדינה."

הוועדה אמרה שהקצאה זו של כספים, מהווה "צעד ראשון חזק אך זהיר לכיוון הבטחת סביבה רגולטורית בטוחה ואחראית."
בשבוע שעבר , הממשלה הפדרלית נתנה לבנקים אור ירוק על מנת לספק שירותים פיננסיים לעסקי מריחואנה חוקיים. לפני כן, היה מדובר בעסק של מזומן בלבד. למרות זאת, המריחואנה נותרה בלתי חוקית בעיניו של הממשל הפדרלי.

מריחואנה היא חוקית בקולורדו למבוגרים בני 21 ומעלה. תושבי קולורדו בעלי אמצע זיהוי של המדינה יכולים לקנות עד 28 גרם. מבקרים מחוץ למדינה יכולים לקנות עד 7 גרם.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

לתגובה