המריחואנה של קולורדו כבר הכניסה 1.2 מיליון דולר ממיסים

כלכלת המריחואנה הצעירה של קולורדו כבר מתגלגלת. סקר שנערך לאחרונה על ידי NBC הראה שחנויות הממכר הכניסו לקופת המדינה יותר ממיליון דולר ממיסים בחודש ינואר בלבד.


מומחים פיננסיים  מדברים על יותר מ-100 מיליון דולר בשנה למדינה וריסוק התחזית הקודמת של 67 מיליון. באופן מרשים, מתוך 18 חנויות מריחואנה שהשתתפו בסקר, רובם מכרו רק במשך ארבעה ימים בשל סיבוכי רישיון.

הכנסות ממריחואנה יעברו בקרוב את ההכנסות השנתיות ממכירות אלכוהול, במידה רבה הודות למיסים הגבוהים של כמעט 29 אחוזים בדנוור.

בשל התעשייה הצעירה אך הפורחת, עשרות עסקים הקשורים למריחואנה צצים, כולל מועדוני עישון ואפילו סוכנות מיתוג ממוקדת מריחואנה, אשר יוצרי אומרים כי " שום דבר לא בטוח , אבל … זה סיכון שאנחנו מוכן לקחת ."

בינתיים בוושינגטון, ששם הקנאביס גם קיבל מעמד חוקי, מנבאים על כמעט 400 מיליון דולר בהכנסות עם הוצאה של רק 2.7 מיליון, שהולכת בעיקר לשינויים בהכשרת המשטרה.

זה נתון שיכול לשנות כמה מוחות, אנליסט האג"ח תומס דו מספר ל-CNN. הכנסות מס חדשות הם משמעותיות. ראיתי מדינות שלוות 400 מיליון כדי לעזור ולסייע לפרויקטים של תשתיות."

דעת הקהל בעד הלגליזציה מעולם לא הייתה גבוהה יותר. סקר אוקטובר קבע ש-58 אחוזים מהאמריקאים תומכים בלגליזציה, עלייה של 14 אחוזים מאותו סקר של 2009. אז מי יהיה הבא להכשיר את המריחואנה?

רשת הבוחר העצמאית שמה את הכסף שלה על אלסקה, בזכות גישת ה"חירות, חיה ותן לחיות" והיסטוריה של פתיחות למריחואנה."

מחוץ לאלסקה ווושינגטון, ההצלחה הכלכלית של קולורדו עד כה יכולה להיות לגרוף רפורמות מריחואנה נוספות מוקדם יותר מאשר מאוחר.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

לתגובה