תומכי המריחואנה בפורטלנד שבמיין מצפים בקוצר רוח להצבעה הקרבה אשר תקבע האם החוף המזרחי מוכן ללכת בעקבות קולורדו וושינגטון לעבר הלגליזציה.

המצביעים בפורטלנד יענו על השאלה האם הם רוצים להפוך את האחזקה (אך לא מכירה או קניה) של 2.5 אאונס קנביס חוקיים לבני 21 ומעלה. מורגש קוצר רוח לקראת ההכרעה בחמישי בנובמבר בעוד דעת הקהל נוטה לטובת המהלך.

"אני חושב שזוהי מגמה בארצות הברית, ויש שמירה על המומנטום בעקבות המהלכים של וושינגטון וקולורדו בנובמבר, זוהי רק החתיכה הבאה בדומינו" אמר דייויד בוייר, המנהל הפוליטי של התנועה ללגליזציה במיין. אין התנגדות מאורגנת למהלך אך קיימות התבטאויות נגד המהלך מצדם של אוכפי החוק וקבוצות המתנגדות לסמים. יש הטוענים שמהלך זה לא ישנה דבר כי בין כה וכה מעשני מריחואנה לא נכלאים גם כיום ואחזקה של עד שניים וחצי אאונס נחשבת גם כיום לעבירה פעוטה עליה מקבלים קנס בלבד. אך מצד שני מהלך זה ייתן לגיטימציה חברתית לבני נוער לעשן מריחואנה.

לפי סקר אשר נערך לאחרונה 52 אחוז מהאוכלוסייה האמריקנית סבורים שאחזקה צריכה להיות חוקית, לעומת 45 אחוז אשר סבורים שלא. זוהי פעם ראשונה בה לגליזציה קיבלה רוב גורף בסקרים בארה"ב. בשנה שעברה האחזקה של עד אאונס בידי בגירים בני 21 ומעלה הפכה להיות חוקית במדינות וושינגטון וקולוראדו שבארה"ב, והממשל הפדרלי הבטיח שלא להתערב, בתנאי שיש רגולציה טובה למהלך. טרם נערכו סקרים בפורטלנד, אך התומכים במהלך בטוחים שהוא יצליח.

פיטר ג'ונסון, אמן בן 28 התומך בלגליזציה אומר "אני לא חושב שיש בזה שום דבר רע, כל עוד אנשים משתמשים בזה במידה, כמו כל דבר אחר." אך ג'ורג' סאות' בן 59 חושש שמהלך ישלח לילדים מסר שזה בסדר לעשות סמים. "המריחואנה משפיעה על השכל ומאיטה אותו" הוא טוען "זה סם שאינו צריך להיות חוקי".

"מעל 20 מדינות בארה"ב הפכו את המריחואנה הרפואית לחוקית, וזה הזמן לעשות את אותו המהלך למען מריחואנה לצרכי פנאי" אומר מייסון טברט, מנהל הפרויקט ללגליזציה בארה"ב. הקבוצה שלו זיהתה עשר מדינות בארה"ב הנוטות לטובת לגליזציה והם מתכננים להשלים את המהלך בהן עד 2017. "אני חושב שיותר אנשים מאי פעם מודעים לכך שמריחואנה למעשה פחות מזיקה מאלכוהול והם שואלים את עצמם למה למעשה היא לא חוקית" הוא אומר " אני חושב שלאנשים צעירים רבים יש תפיסה שונה בנושאים חברתיים שכאלה, אך אני חושב שישנם גם אנשים רבים בשנות ה40, 50 שלהם שמבינים שרבים מהדברים שסיפרו להם פשוט אינם נכונים."

תורגם מאנגלית על ידי תרי מלניקוב