התומכים בתעמולת האיסור הדמיונית כנגד צמח המריחואנה, מבולבלים. מבולבלים חדשים, עליי לאמר, בגלל שהם אינם מבינים מדוע הלגליזצה מקבלת תמיכה כה גדולה בקרב הציבור. זה משבר אמונה לרבים מהם, אך לאחרים זו הזדמנות חדשה לזרוח. הזדמנות חדשה להראות לאלו החושבים כמותם, איך נעשים העניינים: איך להתנגד ולהתמודד עם "אנשי העטלף" הנלוזים שתומכים בלגליזציה וכל כך טובים ב"הונאת" הציבור. חשיבה זו, מובילה לאותה תוצאה, עוד שקרים וסיפורי אלף ולילה על המריחואנה.

התומכים בלגליזציה, מן הצד השני, צריכים להישאר ממוקדים באותה אמת בסיסית שבהגיבם לכל סיפור מארסנל "קדחת החשיש", טקטיקת ההפחדה שבקרוב "תחגוג" כמעט 100 שנים – סיפורים היפוטטיים הזויים ומפחידים להצדיק את האיסור. על התומכים פשוט להמשיך ולהפיץ את האמת. רכבת ההפתעות ממשיכה בנסיעתה, ובכל תחנה עולים עליה יותר ויותר אנשים.

הנה אמת בסיסית אחת מיני רבות: מדיניות הציבור בדיון איננה על רפורמת המריחואנה, אלא האם על אנשים להיזרק לכלא בגלל שהם מגדלים ומעשנים צמח מסיבה כזו או אחרת? האם יש הצדקה מוסרית, לקחת אדם מחייו, מעבודתו המפרנסת לפעמים משפחה, ולזרוק אותו לתא עם אנסים או רוצחים למשל?

כמובן המתנגדים יגיבו, בדרך כלל, שהם מסכימים שזמן ממושך בכלא איננו הוגן, שרוב האנשים לא נשלחים לכלא על שימוש במריחואנה, שגם אם כן אז מדובר בפחות אנשים ממה שמסופר, ושאין להם את הנתונים, אבל תאמינו להם, הכול בסדר, המריחואנה היא פשע ותמשיכו לישון…. וכל זאת בעצם נעשה כדי לשלוח את "המסר הנכון" לחברה[?!]

קחו את נושא המריחואנה הרפואית, וחשבו על זה מזוית משפטית למשל; רוב הציבור איננו מאמין ששימוש להקלה רפואית כזו או אחרת נחשב לביצוע עבירה פלילית, התכנון לביצוע פשע איננו מתקיים בנושא הזה, אותו תיכנון שמצדיק מעצר או סנקציות. אין הנושא הוא האם מריחואנה תרופה מונעת או לא, השאלה היא האם השימוש בצמח כתרופה מונעת מצדיקה ענישה פלילית?

התומכים באיסור מתמודדים עם דיסונסס קוגניטיבי מרובה בימים אלו. מה שמטריד את התומכים באיסור היא העובדה הפשוטה שלמרות שהם מתנגדים ללגליזציה, יותר ויותר אנשים לא מסכימים איתם. יותר אנשים מספרים סיפורים אחרים, סיפורים נפלאים על צמח המריחואנה. אך אל דאגה החרדה הזו, כתוצאה מכך שהמציאות מתפוצצת למתנגדים בפנים,  הופכת למניפסט כנגד התומכים, וכנגד הלגליזציה, אז תנו להם, שיצעקו, חזק יותר אותם המתנגדים. "זה פשע", "מה יהיה על הילדים?", "זה סם מסוכן, זה פלציבו".

יש שיטות הונאה רבות, וסיפורי מעשיות יש עוד יותר. אך לרוב ניסיונות המתנגדים יש שני דברים במשותף: האחד, רוב הסיפורים הם אותם טקטיקות הפחדה, והשני הוא שרוב הסיפורים נופלים על ידי בחינה בקורתית. יש עניינים רציניים פה שדורשים את צומת לב הציבור הרבה מעבר מלתת במה מיותרת להתנגדות ללגליזציה. בואו נתחיל קודם כל מהעניין שהוצג פה: האם אנשים שצורכים מריחואנה צריכים להיכלא או לא? לא,דווקא אלו המתנגדים הנושאים במשרות ציבוריות, שעושים זאת "למען" הציבור, וניזונים ממשכורתו של הציבור,  הם אלו שחלים עליהם חובות ענישה.