היועץ המשפטי של קליפורניה: לגליזציה של מריחואנה תחסוך מאות מיליוני דולרים בשנה

אם מדד ההצבעה שהוצע יצליח, קליפורניה עלולה להפוך למדינה השלישית שתכשיר מריחואנה למטרות פנאי. על פי הערכתה של המדינה, לגליזציה תחסוך למדינה מאות מיליוני דולרים בכל שנה ותיצור את אותו הסכום בהכנסות מס חדשות.

משרד היועץ המשפטי קאמאלה האריס, פרסם סיכום של מדד ההצבעה שהוצע בערב חג המולד, פירוק העלויות של רשויות אכיפת החוק, הליכים משפטיים, ותחזוקת בתי הסוהר. האנליסט המחוקק ומנהל הכספים מצאו כי לגליזציה תביא "לצמצום עלויות של מאות מיליוני דולרים בשנה למדינה ולממשלות המקומיות הקשורות לאכיפת עבירות מסוימות הקשורות למריחואנה, טיפול בתיקים פליליים הקשורים למערכת בתי המשפט וכליאה ופיקוח של עברייני מריחואנה מסוימים."

ייצור ומכירה של מריחואנה חוקית גם תגרוף "הכנסות מס נוספות במאות מיליוני דולרים בשנה."

יתרונות כספיים אלו יהיו ללא ספק ברכה לקליפורניה, שנאבקת עם גירעון עצום, מערכת חינוך ציבורית שקורסת ומשבר צפיפות בכלא. עברייני סמים כוללים בערך 31 אחוזים מהאסירים במדינה וכל אסיר עולה למשלם המסים כ-47 אלף דולר בשנה.

מחוקקים במדינות אחרות דחפו להכשיר את המריחואנה בין השאר בשל פוטנציאל ההכנסות הגבוה והחיסכון הדרמטי בעלויות. וושינגטון מצפה לקצור  1.9 מיליארד דולר נוספים בהכנסות במהלך חמש השנים הקרובות הודות ללגליזציה. משרד המבקר בניו יורק קבע לאחרונה שהעיר יכולה להכניס כ-400 מיליון דולר בשנה לו רק המריחואנה היתה חוקית. ברמה הפדרלית , המדינה תוכל לחסוך לפחות 5.5 מיליארד דולר שמופנים כיום לאכיפת חוקי מריחואנה בכל שנה.

מדד ההצבעה המוצע של קליפורניה יצטרך לאסוף 504,760 חתימות עד ה-23 במאי כדי שיוכל להופיע בהצבעה של 2014. אם הוא יגיע לרף זה, יש לו סיכוי טוב לעבור, סקרים מראים שרוב המצביעים בקליפורניה תומכים בלגליזציה ורגולציה של מריחואנה בדומה לאלכוהול.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה