הזנות לחקיקה (וגם השאר) כי זו התשובה.

לגליזציה של תעשיית המין, הסמים וההימורים יעזרו לרפא תעשיות אלו על ידי העברתם אל אור הזרקורים של החברה, טוען תום מטלאק:

לכומר אסור לקיים סקס, אבל הכנסייה וגורמי אכיפת החוק – מאפשרת לפדופיליה שם להשתולל במשך שנים. מועדוני חשפנות חוקיים, אך להגשת משקאות חריפים מותר לך, להיות רק חשופת חזה. כל המעשים המיניים המסתובבים ברשת, הם בסדר כל עוד לא מעורבים בהם קטינים. המדינות עם הצריכה הגבוהה ביותר של פורנוגרפיה הן מדינות היותר שמרניות מבחינה דתית. צריכת סיגריות ואלכוהול הורגות, בהפרש משמעותי יותר אמריקאים מכל סם אחר ומכולם יחד. מה שלמונע מהם להיות חוקיים, בעוד שהסמים ה"רעים" לא חוקיים. הדרישה לסמים לא חוקיים קורעת את מקסיקו בין יריבויות של קרטלי סמים שהורגים אחד את השני עבור השליטה ברווחים העצומים של אותו שוק שחור.

עבור מיעוטים רבים בערים שלנו, הדרך היחידה להתקיים היא על ידי לקיחת חלק בהפצה. בגלל חוסר החוקיות של המוצרים נדרש סגנון אלימות כנופיות פשע כדי לכפות טריטוריות מכירה וקשרי מכירה. הסמים שולטים לא רק בחייהם של החלשים בחברה שלנו אלא גם בכלכלה של הקהילות שלהם. זו התעלמות מסגנן חיי הפשע בקנה מידה מסיבי.

למרות שנתנו למיעוט אמריקאי-אינדיאני זכות מונופול על בתי הימורים, כפיצוי על הטבח בהם, מדינות רבות משתמשות כבר מזמן בלוטו כסוג של מס רגרסיבי להעלאת הרווחים. בעיר שלי מסצ'וסטס אחרי דיונים עוד משחר בריאתה על מכונות מזל הוחלט על אישור חוק הקמת בתי קזינו נוסח וגאס.

♦◊♦

 ממשלת ארה"ב מצטיינת בהקמת מכרזים לרישיונות. מאז 1994 הממשלה גייסה ביליונים ממכירת גלי האתר לתחנות תקשורת פרטיות. מדוע שלא נעשה אותו הדבר עם המידות הרעות שקורעות את המדינה שלנו לגזרים? זה יעבוד כך, לכל מדינה יוענקו זכויות למכור רישיונות לצורות מסוימות של זנות, הימורים והפצת סמים. מסצ'וסטס יכולה להחליט למשל שהם רוצים שני רישיונות ספקי קוקאין חוקי, ורישיונות זנות לפי עיר. המתמודדים יצטרכו, מעבר להצעת המחיר, להגיש תוכנית מפורטת של ניהול, פיקוח ושמירה על שליטה של העסק מרגע הקמתו.

מנקודת המבט של הממשלה, נרוויח מקדמה ניכרת ממכירת הרישיונות. או אז תהיה לנו הזכות למסות בכבדות את המידות הרעות כדי לעשות אותם פחות מושכות, וכדי להמשיך לייצר מהן רווחים. בנוסף, יהיה לנו היכולת להסדיר אותם, לוודא שנשים אינן מנוצלות לרעה, שמינון הסמים הוא אחיד ולא כולל בתוכו רעלים או חומרים אחרים, ושההימורים הוגנים.

השינוי הזה באסטרטגיה יפיק שתי תוצאות הכרחיות לחברה שלנו:

הראשון, זה יאפשר לנו לקחת שליטה על הסמים, ההימורים והזנות, להוציא אותם מהחושך אל האור. חישבו מה קרה לתעשיית הטבק. לא הוצאנו אותו מהחוק, במקום זאת, תבענו את חברות הטבק על רצח האנשים ועל השקרים שלהם. והפכנו את העישון למעשה לא מגניב על ידי פרסום מסיבי וחקיקת איסור עישון במקומות ציבוריים כמו מועדונים ומסעדות.

לכל אריזת סם יהיו תוויות אזהרה המציינות את סיכוני השימוש של החומר. סוף סוף נזכה לגלות אילו סמים באמת יש ומה השפעותיהם מבחינה מדעית על גוף האדם, וניידע את הציבור בכך. לכל צורת הימור, נפרסם באותיות בולטות את הסיכוי המדויק של זכייה והפסד בו, שמסביר בוודאות שאתה צריך להיות אידיוט כדי לשחק. תהיה לנו גם היכולת לפרסם את הסטטיסטיקה האקטואלית על מה שקורה בתעשיית סחר המין, מפורנוגרפיה למועדוני חשפנות וזנות. במקום להשאיר את זה לא חוקי, נתחיל סוף סוף להתמודד עם ההשפעות של זה על החברה שלנו.

השינוי העיקרי השני, יהיה לעבור מתביעה פלילית לתביעה אזרחית למקרים הנוגעים למידות רעות. עם הרישיון שנמכר בכספים רבים על ידי חברות פרטיות, תהיה להם הזכות לתבוע את כל מי שמוכר את המוצרים שלהם ללא רישיון. מה שהיה פעם בעיה פלילית יהיה בעיה כלכלית של חברות פרטיות שתובעות כל מי שיפר את הזכות שלהן. כמו שמחזיק פטנט יכול לתבוע את מי שמפר את זכות הקניין הרוחני שלו. סוף סוף, נפסיק לזרוק לכלא אנשים שהפכו לחיילי חלוקה בהפצה בלתי חוקית של סמים. האיסור לא עבד עם משקאות אלכוהול, ובטח שאיננו עובד עם סמים.

♦◊♦

יש שיטענו שלגליזציה של סמים, סקס והימורים יהפכו אותם ליותר זמינים, לכן יגדילו גם את שכיחות המידות הרעות בחברה שלנו. בלי למצמץ, ככתב שראה כמה דברים בחיים, קשה לי מאוד לדמיין איך סמים, סקס והימורים יכולים להיות יותר דומיננטיים מאשר הם היום. כל ממשלות המדינות מדברות על פתיחה של בתי הימורים חוקיים. סחר בסקס ופורנו הפכו כבר מזמן לתעשיית הבידור היחידה המובילה והגדולה.וניתן לטעון שסמים הורסים את המדינה, גם מהשימוש וגם מהכליאה של כל כך הרבה מהצעירים שלנו שהיו יכולים להיות במקום אסירים, חברים מועילים בחברה.

הבעיות האלה קיימות והן רק מחמירות, כן עלינו לעשות אותן חוקיות, כדי שסוף סוף נוכל להבין את העניין הזה, להתמודד במקום להתעלם. להוציא את הבטן הרכה והחשוכה הזו אל האור, להוציא את הילדים הללו מהזנות והסמים שבקהילות החלשות ביותר שלנו.

עלינו להיות כנים בצורה רדיקלית לכל הנוגע לצרות החולות הללו. להפסיק עם צביעות ההימורים שלא מאפשרים סיכוי הגיוני לזכות, נטפלים לחלשים בחברה, ומגבילים ומאשרים אותם על ידי חקיקות לא הגיוניות. עלינו להפעיל רגולציה, ולמסד את תעשיית הסמים בצורה כזו שתבטיח, שנוכל להתמקד בחינוך וטיפול, במקום בזריקת דור שלם אל מאחורי הסורגים, אל עתיד של פשע ותלות במדינה. ולסיום, עלינו להפסיק לדבר על ניצול מיני כאילו זה מעולם לא קרה בעוד שזה קורה ,קורה וקורה ממש עכשיו ובכל מקום.

למישהו יש רעיון יותר טוב?

Related posts

Leave a Comment