הורים לילדים חולים בניו יורק דורשים גישה למריחואנה רפואית

תושבי ניו יורק דורשים גישה זמינה לטיפול במריחואנה רפואית כמו במדינות אחרות.

הורים נלחמים על "תרופת הפלא", מריחואנה רפואית: המשפחות במדינת ניו יורק נלחמות על גישה למריחואנה רפואית.

משפחות רבות עם ילדים חולים טוענות שהיא "תרופת הפלא" שתעזור לילדיהם להשתפר.

בגיל 3, מורגן ג'ונס לא יכולה לזחול, לדבר, ללעוס או אפילו להרים את ראשה ואת גופה הזעיר לעתים קרובות בגלל ההתקפים.

אמנדה האוזר בת ה-9, לוקחת מספר רב של תרופות מדי יום וחייבת לשמור על דיאטה אכזרית ומגבילה כדי לסייע לה בשליטה מועטה על ההתקפים שלה – לעת עתה.

לשתי הבנות יש תסמונת Dravet , צורה נדירה של אפילפסיה שמתאפיינת בהתקפים חמורים וקשים לשליטה. התיסמונת היא חשוכת מרפא וילדים שסובלים ממנה חווים לעיתים קרובות עיכובים התפתחותיים, בעיות שפה ודיבור וקשיים רבים אחרים.

ההורים של שתי הבנות – כמו משפחות של ילדים חולים אחרים ברחבי ארה"ב – רוצים לנסות טיפול חדש: שמן המופק מזן מריחואנה מיוחד המטופח על ידי שישה אחים בקולורדו וכולל ריכוז גבוה של CBD שהוא החומר הטיפולי שאינו פיסיכואקטיבי. אבל בגלל שהמריחואנה הרפואית נשארה בלתי חוקית בניו יורק, שתי המשפחות מתייסרות מכיוון שהטיפול שנראה כל כך מבטיח עדיין כל כך רחוק מהישג ידם.

"מדוע צורה כל כך יעילה של טיפול נשלל מהבת שלנו? "שאל דין האוזר,תושב ספרן, ששוקל להעביר את חלק מבני משפחתו או את כולם לקולורדו כדי לקבל טיפול לבתו. "למה אנחנו צריכים לעבור את כל הסבל הזה רק כדי לקבל את התרופה הזו?"

המריחואנה שהועילה לילדים כמו אמנדה ומורגן היא כמובן לא באמצעות עישון – מדובר בשמן לבליעה -והוא נטול THC שהוא החומר הכימי שגורם למשתמשים להתמסטל.

"ניו יורק היא מדינה מתקדמת בהרבה נושאים, אבל מדיניות סמים היא לא אחת מהם," אמרה הסנטורית דיאן סבינו, מסטטן איילנד. "יש לנו מספר חוקים דרקוניים ביותר במדינה."

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

כתיבת תגובה