הורים המשתמשים במריחואנה רפואית קיבלו את התינוקת שלהם בחזרה

השירות להגנת הילד לקח את התינוק בחודש ספטמבר, בטענה שבני הזוג ממישיגן עשויים לחשוף את התינוק למריחואנה.

התינוקת ברי חזרה הביתה.

במשפט שאיחד תומכים רבים של מריחואנה רפואית במישיגן, משמורת על תינוקת שנתפסה על ידי עובדי השירות להגנת ילד בחודש שעבר, הוענקה חזרה להוריה של הילדה ביום שישי באולם בית משפט לנסינג.

"אני מאושרת" אמרה אמו של ברי, מריה גרין, שעמדה מחוץ לאולם בית המשפט עם עשרות פעילי מריחואנה רפואיים לובשים סרטים ירוקים.

"ברי תהיה במיטה שלה הלילה. אנחנו הולכים לחבק אותה, לקרוא לה, ולאהוב אותה", אמר בעלה של מריה, סטיב גרין.

ב-13 לספטמבר, סטיב ומריה גרין, שניהם משתמשי מריחואנה רפואית באישור המדינה, עמדו בביתם בהלם, כשעובדים מיחידת השירות להגנת הילד של המחוז אמרו למשפחת גרין שהם עשויים לחשוף את התינוקת שלהם ברי למריחואנה. כשהמשטרה עומדת מחוץ לבית משפחת גרין, ברי נלקחה מזרועותיה של אמה.

פעולה שגרמה לזעקה של "תשחררו את בייבי ברי" – באתרי אינטרנט, דף הפייסבוק של משפחת גרין, בעצרות ובאירועי התרמה, באינטרנט, בתוכנית רדיו שבועית ומחוץ לבית המשפט במחוז אינגהם.

ארבעה עורכי דין נידבו את הזמן שלהם. וראשי קהילת המריחואנה רפואית הכריזו שהמקרה יכול לעשות או לשבור חקירות בעתיד המערבות מריחואנה רפואית על ידי יחידות השירות להגנת הילד ברחבי המדינה.

"הרעיון שמטופלי מריחואנה רפואי לא יכולים להיות הורים טובים הוא פשוט היסטריה של המלחמה בסמים", אמרה צ'ארמי גולסון בת-49, מ-אן ארבור. אבל משפחת גרין הם לא הראשונים שסובלים אובדן של ילד, אמרה גולסון.

"זה קורה כמעט מאז שהחוק עבר", היא אמרה. גולסון היא מייסדת של 'אמהות מאוחדות ממישיגן', מה שהיא מכנה "מסע לחנך מחדש את הציבור והמחוקקים על איך המלחמה בסמים נכשלה והורסת משפחות".

סטיב גרין, בן 34, הוא מכונאי רכב לשעבר, שסובל מהתקפי אפילפסיה חמורים ששום תרופה לא פתרה, עד שהוא ניסה מריחואנה, הוא אמר. מריה גרין, בת 31, היא גננת לשעבר עם טרשת נפוצה ומפעילה עסק מהבית, מכירת תוספי תזונה, "מה שמחזיק את הגג מעל ראשינו", היא אמרה. שניהם משתמשים במריחואנה רפואית שאושרו על ידי מדינה, כפי שעורכי הדין שלהם הראו בבית המשפט.

בבית הקודם שלהם באובורן הילס, בני הזוג הואשם בייצור מריחואנה – פשע עם עונש של ארבע שנים – כשהרשויות במחוז אוקלנד מצאו גידול מריחואנה בבית. צו בית המשפט של יום שישי מאפשר להם לחדש את גידול הצמחים, אמר קוברט.

"הייתי שם ואני חייב לומר לך – שהיה קשה לצפייה", אמר יהושע קוברט, עו"ד המפתח של בני הזוג. אבל ההחלטה של יום שישי העלתה לו חיוך.

"אמרנו שאנחנו הולכים לתת תרופות להורים (עם מריחואנה), אך לא בסביבה של הילדים, רק את מה שהם כבר עושים כל זמן, ולאפשר איזה סוג של בדיקה של התינוקת" כדי להוכיח ש-ברי לא נחשפה, אמר קוברט.

למשפחת גרין נקבע משפט בפני חבר מושבעים ליום שני, אבל השבוע מזלם השתנה. במחוז אינגהם השופט ריצ'רד גרסיה, בדיון הוכחות ביום רביעי, הביע ספקות לגבי מעשיהם של העובדים סוציאליים וטענותיהם בעתירה של השירות להגנת ילד. שהוביל את גרסיה לקרוא לדיון מיוחד ביום שישי. זה היה רגע שבני הזוג שמעו את המילים שהשתוקקו לשמוע – כי התינוקת ברי תחזור לאמא ואבא שלה.

"אנחנו התפללנו לכך, והתבדחנו על מדיניות ההחזרה," אמרה מריה גרין. התינוקת מתגוררת עם הוריה בקרבת נמל הורטון, במסגרת הסדר משמורת זמני.

בקרב של מישיגן על הלגיטימיות של מריחואנה רפואית, משפחת גרין הפכה לגיבורה למי שתומך בלגליזציה מלאה של התרופה.

Related posts

Leave a Comment