Arik Rosman 4/11/201

זה לקח לצמח כ-15 שנה אחרי שאישרו המצביעים את שימושו למטרות רפואיות, להיות זמין במחוז קולומביה. אך השינוי שמגיע למחוז לכל הנוגע לחוקי קנאביס עלה על המסלול המהיר. מועצת הבירה צפויה לאשר הצעת חוק של מדיניות אי-הפללה של אחזקת הצמח בכמויות קטנות. ראש העיר הדמוקרטי, וינסנט גריי, תומך בהצעת החוק, וכנראה שיאשר אותה בתחילת ינואר.

שיבוטי צמח המריחואנה לשימוש רפואי

זנים שונים של מריחואנה שהוצגו בפתיחה הגדולה של שוק הקנאביס הגדול בסיאטל.


מספר אקטיביסטים מעוניינים שהעיר תתקדם יותר לכיוון של לגלזציה מוחלטת הכוללת רגולציה ומיסוי של הצמח כמו במדינות קולורדו וושינגטון, הם שוקלים יוזמת משאל עם, אם המועצה לא תיקח את הצעד הזה על דעת עצמה.

זה שינוי גדול מהשנה שעברה, אז לא היה כלל מריחואנה רפואית בבירה, ונבחרי ציבור לא דיברו על הקלות בחוק כנגד איסורי צמח המריחואנה. כיום, יש שלושה חנויות מוסדרות היטב בעיר למרות שאין עדיין כל כך הרבה חולים. 

מזה זמן רב, מנהיגי העיר נזהרו בכל הנוגע למריחואנה, גם בגלל שלקונגרס המילה האחרונה בנוגע למה שחוקי במחוז. אבל כש 17 מדינות שמקיימות צורה מסוימת של מדיניות אי הפללה, ומשרד המשפטים שמאפשר לגליזציה בקולרדו ובמדינת וושינגטון, מנהיגי העיר מאמינים שהקונגרס יתנער מהתנגדות בנושא. 

"מה שהמדינות עושות לא ישנה, אם יהיו אינטרסים רציניים בנושא בגבעת הקפיטול", אמרה אלינור הולמס נורטון, דמוקרטית המייצגת את המחוז בקונגרס. "אני לא חושבת שיש להם עניין בנושא" .

תחושת הדחיפות החדשה תוגברה חלקית על ידי שני מחקרים שפורסמו השנה, שמצאו פערים הנוגעים לגזע במדיניות מאסרי מריחואנה בעיר. לשחורים היה סיכוי של פי שמונה להיעצר מלבנים במחוז במהלך 2010 לפי איגוד הזכויות האמריקאי. בשנה האחרונה 91 אחוז מהנעצרים היו שחורים. כמחצית מתושבי העיר, כ632,000 תושבים הם אמריקאים -אפריקאים. 

יש לנו מאות של גברים שחורים, ילדים שחורים, שנכלאים בגלל עבירה פשוטה של אחזקת כמה שקיות של מריחואנה" אמר חבר הקונסול הדמוקרטי מריון ברי, אחד מיוזמי ההצעה. "איננו רוצים להתגאות במעשים כאלה, עלינו לעצור את חוסר הצדק הזה". 

הקונגרס ביטל רק שלושה חקיקות הקשורות ללגליזציה שעברו במועצת הבירה, האחרונה ב1991. אך אפילו במדיניות של אי ההפללה, המחוז לא יהפוך לגן עדן של חשיש. אחזקה תהיה עדיין אסורה תחת אדמה פדרלית, כ-20 אחוז משטח העיר. שוטרי אכיפת החוק הפדרלי, כמו משטרת הפארק או משטרת הבירה, יוכלו עדיין לבצע מאסרים על הפרת חוק פדרלי בשטחם.

"מדיניות אי הפללה הוא חוק מקומי" אמרה מנהלת לשכתו של ראש העיר לענייני מדיניות וחקיקה, ג'נין ג'קסון, איננו רוצים שאנשים יתחילו לפמפם על רכוש פדרלי, אתם לא, אתם תאסרו". 

ההצעה תאפשר להסתובב חופשי עם כמות של פחות מאונקיה אחת. למרות שעוד לא הוחלט על מדיניות של קנסות, ההצעה נוטה לתמוך בקנס של 25 דולר. זה קנס נמוך יותר מקנסות במדינות אחרות, חוץ מאלסקה ששם אין כלל. 

בזמן שחוקים כאלה הולכים ומתפשטים בחוף המערבי, ובניו אינגלנד, לאף מדינה באזור האמצע אטלנטי אין מדיניות של אי הפללה. במחוז, 10 מתוך 13 חברי מועצה הביעו תמיכה במדיניות אי הפללה. 

עדיין, נשארו כמה מתנגדים, ברנרד הווארד, כומר של כנסייה טוען שעונשים פליליים הרתיעו מספר אנשים משימוש בקנאביס. "המסר הולך להיות שזה לא באמת בחירה כל כך רעה של סם" אומר הווארד. הוא טוען שעישן מריחואנה כנער ועבר לסמים אחרים אך הוא נקי מהם כבר עשרים שנה. אחרים מאמינים שהמחוז נזהר יתר על המידה, אדם אדינגר, העומד בראש קבוצה התומכת בלגליזציה אמר שאי ההפללה היא הפשרה בין אלו שרוצים להשאיר את החוקים כפי שהם לבין אלו שרוצים מריחואנה חוקית. הוא שוקל יוזמה של משאל עם בשנה הבאה. "על ידי המשחק בכרטיס הלגלזיציה קיבלנו דקרימינליזציה, ואתה יודע מה זו התקדמות ענקית מהיכן שהיינו בשנה שעברה".