האם ישראל בדרך למהפכת קנביס רפואי?

עד היום רק 6 רופאים בארץ יכלו להעניק המרשם. עתה, לפי הצעתו של ח"כ פייגלין שזוכה לתמיכה רחבה, יוכלו לעשות זאת רופאים רבים

האם ישראל בדרך למהפכת קנביס רפואי? ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לדון ביום ראשון הקרוב בהצעת החוק שהגיש ח"כ משה פייגלין (ליכוד), המבקשת לאפשר לכל רופא מומחה או רופא משפחה את היכולת לרשום לחולים שימוש בקנביס רפואי לצרכים בריאותים. אמש אף הסתמן רוב בקרב שרי הוועדה, שנוטה לתמוך בהצעה המהפכנית.

כאמור, על פי ההצעה, תורחב היכולת לרשום קנביס רפואי לכל רופא משפחה. בקרב 13 שרי הוועדה הסתמן אמש רוב התומך בהצעת החוק, כאשר שרי הליכוד הודיעו כי הם נוטים לתמוך בהצעה. גם שרי ישראל-ביתנו הביעו עמדה דומה, כשבנוסף אליהם גם השר אורי אריאל (הבית היהודי) הודיע כי יתמוך בהצעה.

בסביבתה של יו"ר הוועדה, השרה ציפי לבני (התנועה), אמרו אמש כי גם היא נוטה לתמוך, אולם במקביל היא מעוניינת לשמוע את עמדתה של שרת הבריאות בנושא. אולם שרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד)  מסתמנת כגורם המרכזי שיכול להוביל להתנגדות לאישור הצעת החוק.

שרים בוועדה מספרים כי גרמן הודיעה להם שהיא מתנגדת בתוקף להצעת החוק וכי היא אף עורכת שיחות עם שרי הוועדה שתומכים בהצעה, במטרה לנסות ולשכנע אותם לשנות את הצבעתם. בסביבתה של גרמן הסבירו אמש כי הממסד הרפואי מתנגד להצעת החוק, מחשש שיופעלו על רופאים לחצים כבדים לרשום קנביס רפואי גם לאנשים שלא זקוקים לו מסיבות רפואיות.

בכירים במערכת הבריאות אמרו בתגובה כי מדובר בניסיון להפוך את עישון המריחואנה לחוקי באמצעות ועל גב הממסד הרפואי. "בעוד שבגרמניה, מדינה גדולה בהרבה מישראל, ישנם בסך הכל 170 צרכני קנאביס רפואי, בישראל ישנם 14,000, וזה עוד לפני הצעת החוק. הצעת החוק תהפוך את הנושא לשוק אחד גדול".

 

חדשות

 

לראיון עם אברי גלעד 17/10/2013

 

Related posts

Leave a Comment